ArşivGündemManşet

Çayırbaşı’da “PEYGAMBERE SEVGİ” mitingi!

peygamberesaygi- sariyergazetesi

Çayırbaşı Mahallesi, bugün anlamlı ve dev bir mitinge hazırlanıyor. Peygamberimiz Hz. Muhammed’e sevgi ve bağlılık amacıyla düzenlenecek dev buluşmada, Kuran-ı Kerim okunacak, ilahiler söylenecek ve dualar edilecek. Huzurder öncülüğünde düzenlenecek mitinge birçok dernek ve STK da destek veriyor. Çayırbaşı Meydanı’nda saat 15.00’te başlayacak programa, Sarıyer Müftüsü Arif Cevlek de katılacak ve kısa bir konuşma yapacak.

PAPA’YA TEŞEKKÜR MEKTUBU GÖNDERİLECEK

Sarıyer’den binlerce kişinin katılmasının beklendiği dev programda dikkat çekici bir ilk de yaşanacak. Peygambere hakaret içeren karikatürleri yayınlayan Paris’teki Charlie Hebdo dergisine tepki gösteren Papa Francesco’ya teşekkür mektubu da gönderilecek. Papaya gönderilecek teşekkür mektubu, meydanda kurulacak platformda okunacak ve ardından PTT’den Vatikan’a postalanacak.

Sarıyer Gazetesi‘ne açıklama yapan programın organizatörleri, Peygambere sevgi ve saygı programının kesinlikle hiçbir siyasi amaç taşımadığını sadece Allah Resulune olan samimi ve insani sevginin bir göstergesi olacağına dikkat çektiler.

SARIYER GAZETESİ/ ÖZEL HABER

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı