ArşivGündemManşetSpor

SARIYER SPOR KULÜBÜ’NDEN BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ GENÇ’E VE YEREL BASINA KAHVALTI! YENİ SEZON ÖNCESİ FİKİR ALIŞVERİŞİ

sariyerspor-sariyer-gazetesi1 (5)

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun, zorlu geçen bir sezonun ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yerel basına kahvaltı verdi. Sarıyer Spor Kulübü Kafeteryası’nda düzenlenen kahvaltıda, çok önemli mesajlar verildi.

***

Şükrü Genç;” Sarıyer Spor Kulübü, amatör kulüplere abilik yapmalı. 30’a yakın amatör kulübümüz var. Sadece FSM’de 500 civarında çocuğumuz top oynuyor. Amatör takımlarda çok iyi oynayan gençlerimizi buralarda değerlendirmemiz lazım”

***

Saffet Akkoyun;” Sarıyer Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç’e ve taraflarımıza şampiyonluk sözü vermiştik, ancak olmadı. Bu kahvaltıyı hem kendisinden özür dilemek hem de bizlere verdiği destekler nedeniyle teşekkür etmek için düzenledik”

***

Bayramali Koçoğlu; ”Amacımız şampiyon olduktan sonra bu buluşmayı gerçekleştirmekti. Bundan sonraki süreçte daha sık istişare halinde olmamız, bir araya gelmemiz gerekiyor. Olumlu ve yapıcı her türlü eleştiriyi dikkate alacağız”

***

BEKİR BATU- BAŞAK KILAVUZ / SARIYER GAZETESİ

sariyerspor-sariyer-gazetesi1 (1)

Sarıyer Spor Kulübü Basın Sözcüsü Bayram Ali Koçoğlu’nun açılış konuşmasını yaptığı kahvaltılı toplantıda, böylesi bir buluşmanın birlik ve beraberliği arttıracağı ve yeni sezonda çok daha olumlu sonuçlar doğuracağı ifade edildi. Sözlerine kahvaltıya katılan Belediye Başkanı Şükrü Genç’e ve basın mensuplarına teşekkür ederek başlayan Koçoğlu; “Çok güzel bir sonuç bekliyorduk ancak umduğumuz sonucu ne yazık ki alamadık. Ancak bu süreçte her zaman bizlerin yanında olan ve bizleri maddi-manevi hiç yalnız bırakmayan Sayın Belediye Başkanımı Şükrü Genç’e çok teşekkür ediyoruz. Kendisine sizlerin de huzurunda teşekkür etmek ve daha önceden tasarladığımız bu buluşmayı biraz gecikmeli de olsa gerçekleştirerek karşılıklı istişarede bulunmak üzere bir araya geldik. Sizlere ve Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e katkılarından ve bizi hiç yalnız bırakmadığından dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Koçoğlu, “Ne zaman bir vida düşse ilk aradığımız kişi” diyerek tanımladığı kulüp yöneticisi de olan Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’e teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

SAFFET AKKOYUN; ”ŞÜKRÜ GENÇ HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU”

7

Bayram Ali Koçoğlu’dan sonra söz alan Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun ise “Gönül isterdi şampiyon olalım, ancak taraftarlarımıza, Sarıyerimiz’e ve Belediye Başkanı Şükrü Genç’e söz verdiğimiz şampiyonluğu kazanamadık. Bu buluşmayı sizlerin huzurunda hem sözümüzü yerine getiremediğimiz için özür dilemek hem de bugüne kadarki desteklerinden dolayı kendisine teşekkür etmek için gerçekleştirdik. Belediye Başkanımız Şükrü Genç bize her zaman ve her şartta sahip çıkmıştır. Kulübümüzün arkasında durarak bizlere maddi- manevi her zaman destek çıkmıştır. Kendisine sizlerin huzurunda teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

ŞÜKRÜ GENÇ; “KALICI BAŞARI İÇİN PLANLAMA YAPMAK ŞART”

sariyerspor-sariyer-gazetesi1 (4)

Sarıyer Spor Kulübü’nün olması gereken yerlere gelmesi için çok mücadeleler verdiklerini söyleyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi; “ Ben olaylara çok daha geniş açıdan bakıyorum. Bu işi 6 yıldır belli bir noktaya getirip sonradan sorunlar yaşadığımız aşikar. Demek ki sistem günü birlik başarıların yeterli olmadığını gösteriyor. Bu işin bir planlaması olması gerekiyor. Herkes bu sürecin içinde olmalı. Belediye Başkanı, gazetecisi, tribünü yönetenler kısaca herkesin bu sürecin içinde olması gerekiyor. Kimi zaman kazandığımız maçlarda bile ters tezahüratlarla karşılaştığımız oldu. En çok paraya ihtiyaç duyduğumuz dönemde bile ceza ödemek zorunda kaldık. Bu işin bir planlaması ve raporlandırılması gerekiyor. Herkesin çok daha sorumlu ve yapıcı davranması lazım”

ŞÜKRÜ GENÇ; “AMATÖRLERDEKİ POTANSİYELİ DEĞERLENDİRELİM”

11

“Başarıların tesadüflerle yakalanamayacağını” söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Genç, sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye’de bir takım şeyler tesadüflerle olmuyor. Biraz planlama yapan öne geçiyor, son Bandırmaspor maçında hakemin birçok hatası oldu. Dünyanın her yerinde bu tür şeyler yapılıyor, hele bizim ülkemizde bunlara çok rastlıyoruz. Bunlar ilk defa olan şeyler değil, bu tür şeylere karşı da iyi hazırlıklı olmalı. Bizim amacımız Play-off’lara kalmadan direk şampiyon olarak bu işi bitirmek olmalı. Kulübün iyi analiz edilmesi ve her şeyin yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. Bizim yapmamız gereken şey, ne hatalar yaptığımızın tespit edilmesi. Sizlerin de yapıcı önerileriniz çok önemli. Mesela Sarıyer’de 30 civarında amatör kulüp var. Bunlar içinde çok yetenekli çocuklar ve topçular var. Bazen amatörlerin maçlarına gidiyorum bakıyorum hepsi çok iyi oyuncu. Soruyorum, “Reşitpaşalı, FSM’li çıkıyor.” Sarıyer Spor Kulübü diğer amatörlere abilik yapmalı. Bu yetenekleri ve potansiyelleri değerlendirmemiz gerekiyor. Sadece FSM’de 500 futbolcu var, içlerinde çok yeteneklileri var, bunları değerlendirmek lazım”

GENÇ; “SARIYER, 65 ŞEHİRDEN SAYICA DAHA KALABALIK”

9

Gazetecilerden spor haberleri yaparken çok dikkatli olmalarını ve toplum hassasiyetini de dikkate almalarını isteyen Başkan Genç, “Toplum yanlış yönlendirildiği zaman bunun dönüşü zor oluyor. Bu yüzden haber yaparken çok dikkat etmek ve iyi analiz etmek gerekiyor” dedi. Sarıyer’in 65 şehirden daha kalabalık bir ilçe olduğuna ve inanılmaz bir sporcu potansiyeline sahip olduğunu vurgulayan Genç; “Biraz bütünleşmeyle Play-off’a kadar geldik, çok daha bütünleşme sağlamış olursak bir üst lige çıkabilir ve başarıya ulaşabiliriz. Spor kesinlikle siyasetin ve siyasi görüşün ötesindedir. Siz her türlü farklı siyasi görüşe sahip olabilirsiniz ancak Fenerbahçeli, Galatasaraylı olabilirsiniz. Bizim kulübümüzde de her türlü siyasi görüşe sahip hatta parti yöneticisi arkadaşımız var. AK Parti İl Yöneticisi arkadaşımız da var CHP’li yada farklı görüşten arkadaşımız da var. Hepimizi amacı ortak. Burada siyaset olmaz, sporda siyaset konuşulmaz. Bu yüzden yeni sezonda eksiklerimizden ders alarak, planlı davranarak ve daha fazla birlik ve beraberlik içinde başarıyı yakalayabiliriz. Ben gecesini gündüzünü düşünmeden, kendi ticari işini gücünü bir kenara bırakarak, her hangi bir beklentisi olmadan bu mücadeleye katılan kulüp yöneticilerimize, destek verenlere hepsine teşekkür ediyorum”

sariyerspor-sariyer-gazetesi1 (3)

4 5   8      14

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu