ArşivManşet

Her tarafımız “baz” oldu

baz istasyonu

İBB’nin onayıyla Sarıyer, baz istasyonu cennetine dönüştü. Bu baz istasyonları zincirine ise son olarak bu sabah Hacıosman kavşağına dikilen istasyon eklendi.

Geçtiğimiz günlerde Zekeriyaköy Kasap Çayırı mevkiinde dikilen ve üzerinde Sarıyer Belediyesi’nin logosunun bulunduğu saat kulesi şeklindeki baz istasyonu tepki çekmişti. Belli bir medya kesimi tarafından baz istasyonu, Sarıyer Belediyesi tarafından yapılmış gibi gösterilmiş ve Belediye’ye karşı bir tepki oluşturulması amaçlanmıştı.

Yine aynı süreç içinde Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı içine İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nün izni ile AVEA firmasının diktiği baz istasyonu ve son olarak bu sabah Hacıosman kavşağında dikilen baz istasyonu eklendi.
Daha önce defalarca alınan Yargıtay kararlarına rağmen halkın sağlığı hiçe sayılarak İBB’ye ait arazilerde baz istasyonları, adeta “mantar” gibi her yerde bitiyor.

Kanuna göre, “sahil şeridi” ve “öngörünüm” bölgelerinde İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nce hazırlanarak Belediye Meclisi’nin kararı ve Belediye Başkanı’nın onayından sonra “Boğaziçi İmar Yüksek Koordinasyon Kurulu” onayı ile yapımı başlatılan baz istasyonlarına Sarıyer Belediye’si tamamen karşı çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir