ArşivGündemManşet

İrfan Aydın; “Bulunduğu yere uçarak gelenlerden değilim”

irfanaydın (17)

İstanbul 2. Bölge CHP Milletvekili aday adayı emekli Hakim İrfan Aydın Zekeriyaköy Muhtarlığı’na yaptığı ziyaret sırasında Sarıyer Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu.

İstanbul 2. Bölge’den aday adayı ve 2014’te gerçekleşen yerel seçimlerde Kağıthane’de Belediye Başkanı aday adayı da olmuş emekli Hakim İrfan Aydın, dün (Perşembe) Zekeriyaköy Muhtarlığı’na ziyarette bulunarak, mahallenin sorunlarıyla ilgili bilgiler aldı.

Aydın, ziyareti sırasında gazetemize açıklamalarda bulunarak İstanbul’daki kentsel dönüşümde yaşanan sorunlar ve Türkiye’deki işsizlik konularına değindi. Aday adayı Aydın, meclise girmesi halinde yapacağı projeleri de anlattı.

İlk olarak tapu sorununa değinen ve vatandaşın dikkatli olması gerektiğini söyleyen Aydın, “Kentsel dönüşüme karşı değilim fakat kentsel dönüşüm yerinde olmalı” dedi.

irfanaydın (19)

“Ben ortaya dün çıkmadım” diyerek yerel seçimlerde Belediye Başkanı aday adayı iken Kağıthane’de yoğun emek harcadığına değinen İrfan Aydın, o dönem Kağıthane için 120 sayfalık bir rapor hazırladığını belirtti. Orada çalışmalarına CHP’nin, Belediye Başkanı adayı olarak gösterdiği Serdar Kurşun’dan çok daha önce başladığını söyleyerek “İstanbulun en büyük sorunu ulaşım ve otopark sorunudur  bu konuyla ilgili araştırmalar yapıp raporlar hazırladım, belediyeler neyi yapıyor neyi yapmıyor onu biliyorum” dedi.

Aydın, eğitim hayatıyla ve gerçekleştirmek istediği projelerle ilgili ise şunları söyledi;

“Bulunduğu yere uçarak gelenlerden değilim”

Ben köyde doğdum, köy çocuğuyum dolayısıyla bulunduğu yere uçarak gelenlerden değilim. 15 yıl Maliye Bakanlığı’nda çalıştım. Maliye Bakanlığı’nın tüm birimlerini, maliyenin ne demek olduğunu, vergilerdeki adaletsizliği, vatandaşların nasıl ezildiğini biliyorum. Verginin tabana yayılmadığını biliyorum. Hangi bütçenin ülkemizde uygulanırsa ülkemizdeki ekonomik haksızlıkların önlenebileceğini biliyorum.

irfanaydın (18)

“İşsizliğin nasıl çözüleceğini biliyorum”

Denk bütçenin uygulanmasından yanayım. İşsizliğin nasıl çözülebileceğini biliyorum. Mesela devletçilik ilkesinden yararlanarak kendi projem olan “Altın Hisse Senedi” uygulamasıyla vatandaşında elindeki küçük sermayeleri bir noktada temerküz ettirip ülkenin her tarafında istihdam yaratmak mümkün. Bunun üzerinde epeyce kafa yordum.

Mesela tarım politikasında milli tohum projesinin mutlaka gerçekleştirilmesini dışa bağımlı tohumdan kurtulunması  gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca köylüye yapılan desteğin  araziye destek değil, üretilen ürüne destek verilmek suretiyle gerçekleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

“Ölüm hariç her sorunun mutlaka bir çözümü vardır. Var olan sorunu ortaya koymak ondan sonrada ortak akılla ve bilime uygun bir şekilde çözüm üretmek gerekir” diyen İrfan Aydın, “Altın Hisse” uygulamasının vatandaşın elindeki küçük sermayelerin değerlenmesini sağlayacağını, istihdamı artıracağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir