ArşivGündemManşet

BÜYÜKDERE’DE TARİHİ GÜN! İŞÇİ PARTİSİ, VATAN PARTİSİ OLDU!

 ***

İşçi Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, Ankara’daki Olağanüstü Kurultay’da alınan isim değişikliği kararından sonra Büyükdere’deki ilçe binasında bulunan tabelasını düzenlenen bir törenle değiştirdi. Ünlü sunucu ve Vatan Partisi İl Yöneticisi Gülgün Feyman‘ın da katıldığı tören, coşkulu konuşmalara ve renkli görüntülere sahne oldu.

 ***

iscipartisi4

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

“Milli Hükümet için birlik” sloganıyla Ankara Arena’da dev bir kurultaya imza atan İşçi Partisi, aldığı sürpriz bir kararla isim değişikliğine gitti. Adını Vatan Partisi olarak değiştiren parti, Sarıyer’deki ilçe binasındaki tabelasını da görkemli bir törenle değiştirdi. Tabela değişimi nedeniyle Büyükdere’deki ilçe binasına gelen partililer ve misafirlerle yakından ilgilenen Vatan Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Süheyla Eremen, partililere kısa ve anlamlı bir konuşma yaptı. Türkiye’yi AKP’den kurtarmak için çalışacaklarını belirten Eremen, tüm partililerin birlik ve bütünlük içinde mücadeleye hazır olduklarını ifade etti,  “Bu değişim vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun” diye konuştu.

FEYMAN; “BU İŞE KANIMLA,CANIMLA GİRDİM”

gulgun feyman1

Vatan Partisi İstanbul İl Yöneticisi ve ünlü sunucu Gülgün Feyman da törene katılarak partililerle bir araya geldi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Feyman, Sarıyer İlçe Binası’ndaki partililerle uzun süre sohbet etti. Tabela değişimi öncesine ilçe binasının bahçesinde partililere seslenen Feyman şunları söyledi. ” Vatana hoş geldiniz. Biraz önce dostlarla sohbet ederken içeride bir haber karesini hatırlatmak istiyorum sizlere: işçi, anamızı ağlattınız deyince, o dönemin başbakanı şimdinin cumhurbaşkanı ona “al ananı da git” demişti biliyorsunuz. Şimdi Vatan Partisi diyor ki “Ananı da al gel”, Gülümse Türkiye” Bizi bugüne dek hala ağlatan ve gözyaşları üzerinden iktidar olmayı seçen işkenceci bir iktidar var karşımızda. O bakımdan gülümse Türkiye diyerek İşçi Partisi artık Vatan Partisi olmuştur. Bütün Türkiye’yi yurtiçinde, yurtdışında yaşan bütün yurttaşlarımızı kucaklayan sen, ben, o  ayırt etmeksizin kucaklayan bir parti haline dönüştü. Hepimize çok büyük görevler düşüyor, aranızda bulunmaktan büyük bir mutluluk ve  gurur duyuyorum. Her şeyden önce ve gazeteci kimliğimi bir tarafa bırakarak partimin bir çalışanı, bir neferi olarak şunu söylemek istiyorum; her birimiz çok önemli bir sorumlulukla karşı karşıyayız tarih önünde. Ben iki kız annesiyim, 30 yaşını geçmiş ikiz kızlarım var. Onlar da partimizin üyesi oldular. ”

ÖNÜMÜZDE YEPYENİ GÜNLER VAR

gulgunfeyman7

Feyman sözlerini şöyle sürdürdü; “En yakın aile fertlerimden başlayarak canı gönülden herkesin üye olmasını ve bu üyeliklerin oya dönüşmesi için çalışmalıyız. Üye olmak yetmez onların oya dönüşebilmesi için de ciddi bir çalışma yapmak zorundayız. Partiye yönelik isimler üzerinden karalama kampanyası yapmak isteyenler var, onlara verecek cevabımız net, kapı gibi cevabımız var. Her birimiz ödevimize çok iyi çalışmak zorundayız Bunlar yalan söyleyerek, milleti kandırarak iktidar oldular ve hala biraz önce çok değerli bir beyefendinin söylediği gibi, 2023’ler, 2030’lar neredeyse 3000’li yıllara kadar iktidarlarını, sömürü düzenini, işkenceyi taşımaya gayret ediyorlar. Biz buna izin vermeyeceğiz, her birimiz başkanız, her birimiz bir yöneticiyiz, bu partide böyle bakmamız gerekiyor. Aman yöneticilerimiz yapsın gibi bir anlayıştan ziyade her birimiz bir neferiz. Ben de siyaseti yıllarca takip etmiş bir gazeteci olarak işin içine bütün vücudumla, kanımla hücrelerimle girdim. Güzel Türkiyemizin aydınlığı için Vatan Partisi çok önemli, artık tabela değişimimiz de söz konusu olacak. Yepyeni günler geliyor, önümüzde çok güzel günler var. Yere düşürülen altı oku Atatürk’ün ilkelerinin okunu biz tuttuk, kaldırdık, gökyüzüne taşıyoruz. İyi ki artık Vatan Partisi var, gülümse Türkiye diyoruz, Ne mutlu Türküm diyene diyoruz”

ALKIŞLAR VE SLOGANLARLA TABELA DEĞİŞTİRİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından partililer ilçe binasının dışına çıkarak hep birlikte Vatan Partisi tabelasının açılışını yaptı. Vatan Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı tabelasının açılışı sırasında partililer hep birlikte sloganlar attı, uzun süre alkışlar kesilmedi. Oldukça renkli ve coşkulu anların yaşandığı tabela töreninden sonra misafirlere çeşitli ikramlarda bulunuldu. Törenden sonra toplanan partililer, 7 Haziran seçimlerine nasıl hazırlanacakları konusunda fikir alışverişinde bulundular ve bundan sonraki yol haritasını belirlediler.

isci7jpg

iscipartisi1

iscipartisi8824

vatanpartisi1

süheyle eremen11

suheyla1

BEKİR BATU – ELİF ÖZGE YALÇIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir