ArşivGündemManşet

İstinye cinayeti çözüldü, 6 kişi gözaltına alındı!

istinye4

Asayiş Polisi, geçtiğimiz ay İstinye’de işlenen Bentley Cinayeti’ni çözdü. İki ilde eş zamanlı baskınlar düzenleyen dedektifler, 6 şüpheliyi gözaltına aldı.

İnfaz, 24 Aralık’ta Sarıyer, İstinye’de gerçekleşti. Bilinmeyen bir sebeple yaşadığı Hollanda’dan Türkiye’ye göç eden 2 çocuk babası işadamı Ali Ekber Akgün, Bentley marka otomobilinde tabancayla başından vurularak öldürüldü. Olay yerine gören güvenlik kameralarına ait kayıtları inceleyen İstanbul Emmiyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği dedektifleri, 2 şüpheli belirledi. Çok yönlü soruşturma sürdüren görevliler, Akgün’ün ilişkilerimi mercek altına aldı. Araştırmalar sonucu, Türkiye’de suç kaydına rastlanmayan Akgün’ün Hollanda’da uyuşturucu bağlantılı bir suç şebekesi üye olduğunu tespit etti.

Cinayet Büro ekipleri, ellerindeki bilgiler ışığında çalışma sürdürürken, 1′i amir 2 sivil polis 2 hafta önce Amsterdam’a gitti. Hollanda polisi bilgi alışverişi yapan dedektifler, 2 gün sonra Türkiye’ye döndü. Harmanlanan bilgiler ışığında devam eden soruşturma önceki gün tamamladı. Belirlenen zanlıların yakalaması için dün operasyon startını verildi.

EŞ ZAMANLI OPERASYON

İstanbul ve Ankara’da “eş zamanlı” olarak gerçekleşen baskınlarda, aralarında infazı gerçekleştiren tetikçi ve cinayetin azmettiricisinin de bulunduğu 6 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Soruşturma devam ediyor.

 Habip ATAM / SÖZCÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir