ArşivGündemManşet

Kadir Abi (!) Sarıyer’i yine perişan etti! Şükrü Genç sorumsuzluğa isyan etti; ” AKOM’u yüzlerce kez aradım, telefonlara bile bakmıyorlar”

kadirtopbas8

 ***

Topbaş, yine kara gömüldü, İstanbulluları perişan etti. Büyükşehir ekipleri Sarıyer’de ana arterleri açmak için hiçbir çalışma yapmadı, üstelik belediyeye bağlı İETT otobüslerinin yaptığı kazalar yüzünden yollar uzun süre trafiğe kapandı.

***

Gazetemize konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yaşanan sorumsuzluğa isyan etti; ” Büyükşehir ekipleri kendi bölgelerinde hiçbir çalışma yapmıyor. Üstelik kaza yapan İETT otobüsleri yolları kilitliyor. Biz Sarıyer Belediyesi olarak 200 kişilik ekibimizle geceden beri çalışıyoruz. Büyükşehir’in açması gereken yolları bizim ekiplerimiz açmaya çalışıyor. Bu yüzden kendi işlerimiz de aksıyor. Yüzlerce kez AKOM’u aradım, telefonlara bile bakmıyorlar”

***

kar4

SARIYERGAZETESİ.COM/ ÖZEL HABER

Meteorolojiden günlerdir yapılan uyarılara rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi yine İstanbulluları perişan etti. Sadece Sarıyer’de değil, İstanbul’un tüm ilçelerinde hayat durma noktasına geldi. Metrobüsler yollarda kaldı, ana arterler ve caddelerde araçlar mahsur kaldı, yüzlerce noktada İETT otobüslerinin yaptığı kazalar yüzünden yollar kapandı, hayat durma noktasına geldi.

TOPBAŞ’IN SORUMSUZLUĞU SARIYER’İ PERİŞAN ETTİ

kar (1)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Sarıyer’de hiçbir çalışma yapmaması hayatı felç etti. Büyükşehir Belediyesi’nin kendi sorumluluk alanında kalan ana caddelerde Hacıosman Bayırı, Sahil şeridi, Tarabya Bayırı, Bahçeköy yolu, İstinye Bayırı ve köy yollarında hayat adeta durdu. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin kendine bağlı ana caddelerde karla mücadele çalışması yapmaması yetmiyormuş gibi bir de Büyükşehir’e bağlı İETT otobüslerinin yaptığı kazalar ve arızalar yüzünden yollar tamamen kilitlendi. Sarıyer Belediyesi ekipleri kendi sorumluluk bölgelerindeki çalışmalara zaman zaman ara vererek ana caddelerde trafiği açmak için yollarda kalan İETT otobüslerini kurtarma çalışmasına katıldı. Bozulan ve kaza yapan İETT otobüslerinde bulunan yolcular da ev ve işyerlerine ulaşmak için uzun süre yürümek zorunda kaldı.

ŞÜKRÜ GENÇ; “TELEFONLARA BİLE BAKMIYORLAR, BÖYLE SORUMSUZLUK OLMAZ”

SARIYER BELEDIYE BASKANI SUKRU GENC

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Sarıyer’de hiçbir çalışma yapmaması hem vatandaşları hem de Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç‘i isyan ettirdi. Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya konuşan Başkan Şükrü Genç, dünden beri yaşadıklarını anlattı.

Topbaş’ın sorumsuzluğuna isyan eden Genç şöyle konuştu; “Biz Sarıyer Belediyesi olarak geceden bu yana yaklaşık 200 kişilik ekibimizle aralıksız çalışıyoruz. Ekiplerimiz canla başla çalışıyor ve olağanüstü bir mücadele veriyoruz. Tüm ekibimizle adeta insanüstü bir gayret gösteriyoruz. Ancak Büyükşehir ekipleri kendi bölgelerinde hiçbir çalışma yapmıyor. Sarıyer’de, Büyükşehir Belediyesi’ne ait tüm ana caddeler ve yollarda trafik felç olmuş durumda. İstinye Bayırı’nda İETT otobüsleri birbirleriyle çarpışmış, trafik kilitlenmiş. Ana arterlerde pek çok yerde İETT otobüsleri bozulmuş yada kaza yapmış. Büyükşehir’in kendi bölgelerinde çalışma yapmaması yetmiyor gibi bir de İETT otobüslerini kurtarmak için bizim ekiplerimiz kendi bölgelerini bırakıp bunlarla uğraşıyor.Mecburen ana caddeleri trafiğe açmamız gerekiyor bu yüzden de kendi bölgelerimizde çalışmalara zaman zaman ara vermek zorunda kalıyoruz”

“BÜYÜKŞEHİR’İN İŞİNİ BİZ YAPIYORUZ”

 

Şükrü Genç tepkisini şöyle sürdürdü; ” Büyükşehir, kendi bölgelerinde hiçbir çalışma yapmıyor, bu yüzden ekiplerimizi onların bölgelerine de kaydırmak zorunda kalıyoruz. Büyükşehir’in sorumsuzluluğu yüzünden tüm çalışma düzenimizi değiştirmek zorunda kaldık. Yüzlerce kez AKOM’u aradım ‘gelin kendi bölgelerinizde çalışma yapın’ diye ama telefonlara çıkan yok. Bir kez telefonu düşürdüm ve beni 15-20 dakika hatta beklettiler, hiç kimse ilgilenmiyor. Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğu yüzünden insanlar perişan oluyor. Büyükşehir Belediyesi kendi bölgesinde kalan yolları açmadığı için köy yollarında da sıkıntılar yaşıyoruz. Böyle sorumsuzluk ve rezalet olmaz. Elimizdeki tüm imkanlarla Büyükşehir’in yapmadığı işleri de yapmaya ve yolları açık tutmaya çalışıyoruz. Ancak ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Büyükşehir geçtiğimiz kış aylarında da benzer sorumsuzluğu sergilemişlerdi, şimdi de aynı geleneği sürdürüyorlar. Sarıyerli sürücülerimiz araçlarında eksikler varsa ve çok acil değilse şahsi araçlarını kullanmasınlar, toplu taşıma araçlarını tercih etsinler”

sukrugenc11-1

kar5

kar (2)

t1

t2

t3

t4

t6

t9

Bir yorum

  1. ben akomdayım sarıyer’den çok nadir telefon geldi ve gerekli önlemler alındı İstanbul sadece Sarıyer’den ibaret değil bunu unutmayın… sarıyer gibi 38 ilçe mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir