ArşivGündemManşet

Karafırın’ın yeri aylık 15 bin lirayla ABG Gıda Turizm’in!

karafirin1

Sarıyer’in en tanınan mekanlarından Pınar Mahallesi girişindeki Karafırın’ın bulunduğu işletme ve park, aylık 15 bin 100 lira kira vermeyi teklif eden ABG Gıda Turizm Şirketi’nin oldu. Sarıyer Belediyesi’nin mülkiyetindeki park ve kafeterya bundan böyle Karafırın yerine 3 yıllığına ABG Gıda Turizm tarafından işletilecek.

***

ÖZEL HABER/ SARİYERGAZETESİ.COM

Mülkiyeti Sarıyer Belediyesi’ne ait olan Pınar Mahallesi Çamlıbel Caddesi ile Balabandere Caddesi’nin birleştiği yerdeki park alanında bulunan 120 metrekarelik alana sahip kafetaryanın işletmesi ihaleye çıkarıldı. Halen İstinye Karafırın olarak bilinen işletmenin bulunduğu mekan, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesi ne göre (açık teklif olarak) 3 yıl süreyle kiraya çıkarıldı. Sarıyer Belediyesi Encümen Kararıyla ihale edilen kafeterya için tam 4 ayrı yerden teklif geldi.

KARAFIRIN KİRAYI FAZLA BULDU, İHALEDEN ÇEKİLDİ

Sarıyer Belediyesi Encümen toplantı salonunda yapılan ihaleye, mevcut işletmeci Karafırın Gıda’nın dışında Hasan Saraç, Ertan Küçük ve ABG Gıda Turizm İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi teklif verdi. İhalede en yüksek kira teklifini aylık 15 bin 100 lira ile ABG Gıda Turizm verdi. Söz konusu şirket yıllık 181 bin 200 lira ile en yüksek teklifi vererek İstinye Karafırın olarak bilinen Pınar Mahallesi’ndeki mekanın yeni işletmecisi oldu. İhalede Karafırın, ilk teklif olarak aylık 7 bin 100 lira önerdi, sonradan ise teklifini 10 bin 500 liraya çıkartarak ihaleden çekildi. Ertan Küçük ise ihalede 15 bin lira teklif verdi, ancak sadece 100 lira kira farkıyla ihaleyi kaybetti. Sonuçta, Baturalp ve Alper Şahin’in ortak olduğu ABG Gıda Turizm, Karafırın’ın bulunduğu mekanın ve parkın 3 yıllığına yeni işletmecisi oldu. Söz konusu şirket burada yine unlu mamüller, baklava ve çikolatalı ürünler satacak.

ÖZEL HABER/ SARİYERGAZETESİ.COM

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu