ArşivManşet

Emekli Cafer Sungur’dan ilginç protesto! 44 liralık maaş zammını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdi!

CHP İlçe Örgütü üyesi Cafer Sungur, emekli maaşlarına yapılan komik zammı protesto etmek için 44 lira 16 kuruşluk maaş artışını Ak Saray’a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdi.

IMG_1647

 

Elif Özge YALÇIN – Ayşe SALTIKALP

Vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanan emekli maaş zammını protesto etmek isteyen CHP Sarıyer İlçe Örgütü üyesi Cafer Sungur, bugün Sarıyer Merkez Mahallesi’ndeki PTT şubesine gelerek maaşının zam artışını iade etmek amacıyla 44 Lira 16 Kuruşu Ak Saray’a gönderdi.

Siyasi yaşantısına 1963 yılında CHP Ankara Yenimahalle gençlik kollarında başlamış olan Mimar Cafer Sungur (68), Sarıyer Gazetesi’ne yaptığı açıklamada yapılan zammın günde bir simide bile tekabül etmediğini belirterek şunları söyledi:

“TV haberlerine baktığımızda ayakkabı kutu partisinin (!) o kadar dramatik atamaları var ki, 1 kişiyi 3- 4 makama atayarak milyonlarca vergiyi kaçırıyorlar ama emekçilere gelince avuntu yapıyorlar böyle bir şey olamaz!  Atatürk’e soruyorlar milletvekili maaşı ne kadar olsun diye, öğretmen maaşını geçmesin diyor. Şimdi bu milletvekilleri -CHP’liler de dahil olmak üzere- nasıl onurlu yürüyebiliyorlar? 23 bin Lira gibi emekli maaşı alıp da bizim gibi emekli insanların nasıl geçindiklerini görmüyorlar mı acaba?

IMG_1653

Bizim hayat standartlarımızın düşük mü olması lazım?’

Milletvekillerinin aldığı yüksek maaşları eleştiren Sungur ”Cemil Çiçek bundan 4-5 ay önce bir açıklama yaptı basına. Diyor ki ”milletvekilleri hayat standardı çok yüksek, onurlu kişilerdir 3500 Lira emekli maaşıyla hayat standartlarını yakalayamıyorlar, zorluk çekiyorlar onun için 15 bin Lira yapmak durumunda kaldık çünkü milletvekilleri hayat standardı çok yüksek kişilerdir’’ Peki; çöpçünün, simitçinin, benzincinin ya da bizim hayat standartlarımızın düşük mü olması lazım? Biz onurlu insan değil miyiz? Bizim damak tadımız yok mu? Onlar iyi yaşayacak biz kötü diye bir kural mı var?’’ diye konuştu

‘Biz Atatürk’ün askerleriyiz’

Sungur, onura yakışmayan bir zam yapıldığını ve tüm emeklilerin ayaklanıp Ak Saray’a gitmesini istediğini dile getirerek ”Henüz 19 yaşındayken hapishanede yatıp işkence görmüş biriyim, biz geçmişe dayanmış insanlarız. Biz Atatürk’ün askerleriyiz ve demokrasi var olduğu sürece biz varız, diktatör düzenlere her zaman başkaldıracağız. ‘’diye konuştu

‘CHP iyi yolda gitmiyor’

Demokrasinin olmadığını, savcıların işlerini yapmadığını, yandaşça davrandıklarını ve bu şekilde ilerleyip demokrasi rayına oturmazsa TC vatandaşlığından çıkmayı düşünebileceğini belirten Sungur, CHP hakkında da açıklamalarda bulunarak şunları söyledi: ” CHP iyi yolda gitmiyor, ki ben 63’ten beri bu partideyim. Ama gençlik kollarına bakıyorum kimse yok, toplantılara gidiyorum her yerde yaşını almış insanlar var, en azından %50 sinin gençlerden oluşmasını istiyorum. Eylemlerde de bu böyle. Parti yönetimine Bekaroğlu’nu alıyorlar ki mazisi belli, ya da Hakan Şükür ziyarete geliyor. Sol bunlara kalmadı!  Son olarak vatandaşlıktan çıkmam tamamen önümüzdeki seçime bağlı.”

 

IMG_1656MAKBUZ

2 yorumlar

  1. Hemşehrim ve dağcı arkadaşım Cafer Sungur bey kendine yakışanı yapmış ? ben de bir emekliyim ve yapılan zamlar sanki sadaka niyetine… Ayıptır- günahtır. Kendilerine gelince milyonlarca lirayı çerez olarak görenlerin emekliya bakış açısı tümüyle yanlış ! Bu tepkisi isi için sorumlu vatandaş Cafer arkadaşımı , haber için de gazeteyi tebrik ediyorum.

  2. Sarıyer gazetesi İmtiyaz sahibi Bekir Batu beye, Emeklilere gösterdiği duyarlı davranışından, Genç muhabirler Elif ve Ayşe ye katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir