ArşivGündemManşet

MASLAK’TA SOMA EYLEMİ

Soma’da 301 işçinin yaşamını yitirdiği madenin sahibi olan Soma Holding’in yaptırdığı Maslak’taki Spine Tower’da kiralama ve satışlarla ilgili bir program düzenlendi.

28302163

Faciada ölen maden işçilerini hatırlatmak için programın yapıldığı Spine Tower’a girmek isteyen yaklaşık 15 kişilik grubun önü polis tarafından bariyerlerle kesildi. İçeriye alınmayan eylemciler yere kömür döküp üstüne kırmızı boya döktü. Eylemciler, 301 işçinin ölümünden sorumlu tuttukları Soma Holding’in yaptırdığı Spine Tower’ın yıkılmasını istediklerini söylediler. Dışarıda eylem yapıldığını görüp gelen bir yetkili, eylemcilere, “Soma İnşaat grubu burayı yaptı ve çıktı. Biz buranın pazarlama ve kiralamasını yapan bir şirketiz. Burada 75 tane tapu sahibi var ve bunların hepsi birey. Buranın artık Soma Holding ile alakası kalmadı. Soma’da yaşanan olay hepimizin acısı” dedi.

“Bu bina Soma’da ölen işçilerin kanıyla yükseldi, onların öldüğü dönemde yapıldı ve biz bu binanın yıkılmasını istiyoruz” diyen eylemciler olaysız dağıldı. (Hürriyet)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler