ArşivGündemManşet

MECLİSTE “ÇAKAL” POLEMİĞİ! ŞÜKRÜ GENÇ’İN “AYAZAĞA’NIN HAKKINI 3-5 ÇAKALA YEDİRMEYİZ” SÖZÜNE AKP’DEN TEPKİ!

verda-yigit

***

Sarıyer Belediye Meclisi’nde bugün yapılan toplantıda yine pek çok konuda CHP ve AKP’liler arasında sözlü tartışmalar ve sataşmalar yaşandı. Bu tartışmalardan en ilginci ise “çakal” polemiğiydi. Geçtiğimiz günlerde Ayazağa’daki ek hizmet binası açılışında konuşan ve “Ayazağa’da halkın kullanması gereken alanlardaki işgalleri teker teker kaldıracağız. Ayazağalıların hakkını 3-5 çakala yedirmeyeceğiz. Halk ne derse o olacak” diyen Belediye Başkanı Şükrü Genç’in bu sözlerine AKP’liler mecliste tepki gösterdi ve bu konuşma nedeniyle soru önergesi verdi.

***

sariyer-belediyesi1 (2)

SARIYER GAZETESİ/ BAŞAK KARATAŞ /ERHAN KESKİN / ÖZEL HABER

Sarıyer Belediye Meclisi mayıs ayının ikinci toplantısını yine gergin ve sataşmalı bir atmosferde tamamladı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in oldukça keyifli olduğunun görüldüğü mecliste, AKP ve CHP’liler arasında kimi zaman ülke gündemindeki konular üzerinden karşılıklı sözlü sataşmalar yaşandı. Sataşmalara konu olan başlıklar ise 1 Mayıs olayları, patates fiyatları, Anneler günü, belediye ödenekleri ve Cem evi konuları oldu. Sarıyer’in değişik mahallelerinden meclise gelen ve kentsel dönüşüm konularında meclisten bir çözüm umudu çıkmasını bekleyen pek çok vatandaş, iki parti arasındaki sataşmaların uzaması üzerine salonu boşalttı.

“AYAZAĞA’NIN HAKKINI 3-5 ÇAKALA YEDİRMEYİZ” SÖZÜNE AKP’DEN TEPKİ

sukrugenc31

AK Partili Belediye Meclis Üyesi ve MHP Eski İlçe Başkanı Verda Yiğit, mecliste söz alarak geçtiğimiz günlerde Ayazağa’da bir dizi açılış yapan ve balık-ekmek festivali düzenleyen Belediye Başkanı Şükrü Genç’in mahallede yaptığı konuşmaya tepki gösterdi. Şişli’den Sarıyer’e bağlanan mahalledeki ek hizmet binasının açılışını yapan Belediye Başkanı Şükrü Genç, mahalledeki bir parkın işletmesini yapan ve sözleşmesi belediye tarafından iptal edildiği için kendisini protesto eden bir gruba hitaben şu sözleri söylemişti. Şükrü Genç büyük alkış alan konuşmasında şöyle konuşmuştu; “Benim sözüm burada eylem yapan gençlere ya da buradaki iyi niyetli toplanan insanlara değil. Bu insanları kullanan ve bu gençlerimizin iyi niyetini istismar eden olayın arka planındakilere. Herkes bunu bilsin ki ben toplumumuzun, insanımızın ve Ayazağa halkımızın kullanması gereken yerlerdeki işgalleri teker teker kaldıracağım. Sarıyer’in çeşitli mahallelerinde yaptığımız gibi Ayazağa’da da bu işgalleri teker teker kaldıracağız. Ayazağa halkının hakkını 3-5 çakala yedirmeyeceğiz. Benim bir tek olmazsa olmazım vardır, halk yolu ve hak yoludur. Ben halkımızın ve sizlerin onayı olmadan hiçbir evrakı imzalamayacağım. Kimse de bana bunu imzalatamayacak. Biz eğer yanlış yaparsak bizi kolumuzdan tutup çekin, eğer biz size istediğiniz güzel hizmetleri veremezsek bizi sandığa gömün. Ama güzel yaptığımız çalışmalarımıza da lütfen sahip çıkın, bizim yanımızda olun. Ama göreceksiniz ki bu kıştan önce Ayazağa’da çok güzel hizmetlerimiz olacak. Sizler için canla başla çalışacağız. Allah utandırmasın”

ŞÜKRÜ GENÇ; “AYAZAĞA’DA ÇOK GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ GÖRECEKSİNİZ”

sariyer-belediyesi1 (1)

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in, Ayazağa’daki açılış sırasında yaptığı ve büyük alkış alan bu konuşmasına AKP Meclis Üyesi Verda Yiğit bugün ki meclis toplantısında kürsüden tepki gösterdi. AKP’li Yiğit konuyla ilgili verdiği soru önergesinde; “ Ayazağalı gençlerin haklarını savunmak için yaptığı, demokratik hakkı olan eylemde gençlerimize çakallar diye hakaret etmeniz doğru muydu?” diyerek Şükrü Genç’in bu konuda açıklama yapmasını istedi.

Yiğit’in bu sözlerine tepki gösteren Belediye Başkanı Şükrü Genç de söz alarak “İsteyen o gün orada bulunan yerel gazetelere bakabilir (Sarıyer Gazetesi). Ben çakal kelimesini oradaki halka değil, onları kullanmak isteyen kendilerini bilen kimselere söyledim” diyerek karşılık verdi.

patates-kavgası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir