ArşivGündemManşet

Mehmet Sevigen milletvekili aday adaylığını açıkladı

mehmet sevigen1

CHP Eski Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na gelerek milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu. Kendisini destekleyen Malatyalı hemşerileri ve partililerle birlikte Büyükdere’deki ilçe binasına gelen Sevigen, İlçe Başkanı Mehmet Deniz ile birlikte bir de konuşma yaptı. Neden bir kez daha milletvekili olmak istediğini ve meclise gitmesi halinde Sarıyer ile ilgili yapacağı çalışmaları anlatan Sevigen, resmi müracaatını yaptıktan sonra binadan ayrıldı.

MALATYALILARDAN TAM DESTEK ALDI

sevigen1

Yıllardır İstinye’de yaşayan ve özellikle gecekondu mahallelerinde yapılmak istenen yıkımlara karşı verdiği mücadele ile tanınan Sevigen, Derbent başta olmak üzere pek çok mahallede sevilen bir isim. Sevilen 3 dönem milletvekilliği görevinin yanı sıra Tansu Çiller’in Başbakanlık yaptığı 52. hükümet zamanında kabinede devlet bakanlığı da yaptı. Söz konusu kabinede Deniz Baykal da Başbakan Yardımcısı olarak görev almıştı. Daha önce ön seçim kararı alınması halinde aday adayı olacağını söyleyen Sevigen, İstanbul 2. Bölge’den meclise girmek için mücadele verecek.

Öte yandan CHP’li Mehmet Sevigen geçtiğimiz günlerde Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile Yeniköy Emek Kafe’de bir araya gelerek aday adaylığı konusunda önemli mesajlar vermişti.

SARIYERGAZETESİ.COM

sukrugenc-bekirbat-mehmetsevigen1 (3)

Bir yorum

  1. sayın emşerim sen hep yanımızda oldun sıra bizde sana hayırl olsun adaylığın diyorum sana tamdestek veriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir