ArşivGündemManşet

Oktay Aksu; “Provakatörler amacına ulaşamadı!”

oktay aksu11

CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Mustafa Oktay Aksu, Sarıyer Belediyesi önünde eylem yapan AK Partililerin amacına ulaşamadığını söyledi.

***

Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Cumhuriyet’e yaptığı ziyaretin peygambere saygısızlık olarak gösterilmek istendiğine dikkat çeken Aksu, önemli açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklama;

“Sarıyer’de bugün provokatörler amacına ulaşamadı. Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Genç Cumhuriyet Gazetesi’ne geçmiş olsun ziyaretine gittiği için, sanki Peygamber Efendimize (SAV) saygısızlık yapmış havası yaratmaya çalışanlar halkı galeyana getiremedi. Çünkü Sarıyer halkı; Sayın Başkanımızın insanların inançlarına ne kadar saygılı olduğunu biliyordu. Dolayısıyla da bu oyuna gelmedi. Provokatörler çevre ilçelerden aldıkları destekle bile 150 kişi ancak toplayabildiler. Suyu bulandırıp balık avlamaya çalışanlar elleri boş döndüler. Bu provokatörler samimi değiller. Eğer samimi olsalar dine en büyük saygısızlığı  EGEMEN BAĞIŞ yapmıştır. Samimi olsalar EGEMEN BAĞIŞ’ı protesto ederlerdi. Bilsinler ki Peygamber Efendimizi (SAV) onlardan fazla seviyoruz. Bu oyuna gelmeyen duyarlı Sarıyer halkını kutluyor, tebrik ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir