ArşivGündemManşet

SARIGÜL SARIYER’DE 18. OLDU! ANAHTARLAR’DA ESAMESİ YOK!

mustafa-sarıgul (1)

SARİYERGAZETESİ.COM / ÖZEL HABER

Şişli Belediyesi Eski Başkanı Mustafa Sarıgül, Sarıyer’in de aralarında bulunduğu ikinci bölgedeki ön seçimlerde büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. İstanbul 2. Bölge’deki 12 ilçe içinde en çok Eyüp, Beyoğlu ve Sarıyer’de umduğunu bulamayan Sarıgül, kendi kalesi Şişli’de bile ancak 6. olabildi. Eyüp’te 21., Sarıyer’de 18. sıradan listeye giren Sarıgül, Beşiktaş’ta 9, Kağıthane’de 4, Sultangazi’de 6, Fatih’te 6, Gaziosmanpaşa’da ise 5. sırada kendisine yer bulabildi. Öte yandan Sarıgül, İstanbul genelinde 2. Bölge’de ise ancak 5. olabildi, yani seçilmesinin kritik olduğu bir sıralamada yer aldı.

ANAHTARLAR’DA SARIGÜL YOK!

Öte yandan Sarıyer’deki anahtar listelerde de Sarıgül’ün olmadığı görüldü. 2009 seçimlerinde DSP’den Sarıyer Belediye Başkan adayı olan ve o dönemde Sarıgül’ün de desteğini alan Cengiz Alp’e yakın çevrelerin hazırladığı anahtar listelerinde de Sarıgül’ün olmadığı öğrenildi. Sarıyer’de parti içindeki pek çok farklı kesimin hazırladığı anahtar listelerde de Sarıgül’ün olmadığı, seçimde iddialı olan tüm aday adaylarının Sarıgül’ü kendisine ortak rakip gördükleri için listelerde önünü kestirdikleri konuşuluyor. Çetin Soysal, Mehmet Sevigen, Şinasi Öktem’e yakın çevrelerin hazırladığı listelerde de Sarıgül’ün yazdırılmadığı ileri sürülüyor.

İŞTE O ANAHTARLARDAN BAZILARI

Sarıyer Gazetesi, ön seçimin yapıldığı Sarıyer İlköğretim Okulu’nun bahçesinde elden ele dolaşan çok sayıda anahtar listesini ele geçirdi. Aday adaylarından bazıları tarafından hazırlandığı öğrenilen ortak anahtar listelerinde Sarıgül’ün esamesi bile okunmadı. Anahtarlar listelerin dışında kalan Sarıgül, Sarıyer’deki ön seçimde ancak 18. olabildi.

İşte elden ele dolaşan o listelerden bazıları;

listeler (2)

listeler (1)

listeler (3)

listeler (4)

liste6

SARİYERGAZETESİ.COM / ÖZEL HABER

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler