ArşivGündemManşet

Sarıyer hezimetinin mimarı Hüseyin Özdemir’e yeni görev!

HUSEYIN OZDEMIR- hüseyin özdemir

Hatalı uygulamaları nedeniyle 30 Mart yerel seçimlerinde Sarıyer’de bir kez daha CHP’li Şükrü Genç’in kazanmasına vesile olan AK Parti Eski İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mahalli İdareler Koordinatörlüğü’ne getirildi.

***

Sarıyer’de 25 bin rekor oy farkıyla seçimi kaybettiren Özdemir, yerel seçimlerden sonra jet hızıyla görevden alınmıştı. Sahibi olduğu Özçimen İnşaat şirketi üzerinden AKP’li Sarıyer Belediyesi’nden yüz binlerce liralık ihale aldığı ortaya çıkan Özdemir, şirketteki ortaklığından ayrılarak Sultangazi Belediyesi’nde işe başlamıştı. Özel Kalem’de çalışarak memurluk hakkı kazanan Özdemir, son olarak Büyükşehir Belediyesi’nde mesaiye başladı. Sarıyer hezimetinin mimarı Özdemir, Büyükşehir Belediyesi’nde pasif bir müdürlük olarak bilinen Mahalli İdareler Koordinatörlüğü’ne getirildi.

SARIYER’DE SEÇİM KAYBETTİRDİ, İBB ÖDÜLLENDİRDİ

Özdemir’in Büyükşehir’de göreve başlaması parti içinde bazı kesimlerin tepkisini çekti. Sarıyer Gazetesi’ni arayan bazı partililer; “Yazıklar olsun, Sarıyer’de seçim kaybettiren birisi Büyükşehir Belediyesi’nce ödüllendirildi. Sayın Topbaş, bu kararıyla teşkilattaki arkadaşlarımızın tepkisini çekti. Bundan böyle Sarıyer’de siyaseten başarısız olanlar kendilerini Büyükşehir’de bir makama atmanın derdine düşeceklerdir. Özdemir siyaseten cezalandırılacağına, ödüllendiriliyor. Bu durum partimiz için kötü örnek oldu. Özdemir, İstinye’de herkesin gözü önünde meydan dayağı yiyen bir ilçe başkanıydı. Topbaş, Sarıyer’e geldiğinde mutlaka kendisini bu yüzden protesto edeceğiz” diye konuştular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir