ArşivGündemManşet

Seçim öncesi gelenek bozulmadı! Şükrü Genç’e yönelik kirli hesaplar yine sahnede!

SUKRU GENC 15 (2)

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın Çorum’da yaptığı basın toplantısında “En başarılı belediye Sarıyer” demesi parti içindeki bazı çevrelerde kıskançlığa, Sarıyer’deki AK Parti camiasında ise büyük rahatsızlığa neden oldu. Belediye Başkanı Şükrü Genç’in genel merkezin de takdirini kazanan başarısını çekemeyen bazı çevreler, bu açıklamadan hemen sonra düğmeye bastı.

***

Şişli Belediyesi’nden teslim alınan imar enkazına dönmüş Maslak’ta yapılan yeni planlar üzerinden umduğunu bulamayan çevreler, bu kez de taşeron işçiler üzerinden siyasi hesaplar yapmanın peşine düştü.

 ***

Sarıyer’de CHP içindeki bazı çevreler; daha önce tazminatları ödenerek işten çıkarılan taşeron işçilerin, “En başarılı belediye Sarıyer” açıklamasından hemen sonra CHP İl Binası’nı işgal etmesini zamanlama olarak manidar bulduklarını söylüyor.

İşçilere yapılan ödemelerin, tazminat ve tüm sosyal hakların banka dekontları mevcutken, böyle bir eylemin yapılmasının siyasi sonuçlar amaçladığını belirten çevreler şu yorumlarda bulunuyor; “Amaç üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. Olay Şükrü Genç’in parti içinde küçük düşürülmek istenmesinden ibarettir. Şimdi de işçi kardeşlerimizin iyi niyetini birileri kullanmak ve istismar etmeye çalışıyor. İşçi eylemi bu işin sadece küçük bir kısmı. İşçilerle ilgili çözülmeyecek bir durum yok.

Gerçek anlamda ekmek mücadelesi veren ve emeğinin hakkını arayan kimseyle sorunumuz yok. Oysa biz fotoğrafın tamamına bakıyoruz. Bizim işçilerle ve ekmeğinin derdinde olan hiç kimseyle sorunumuz olamaz. Onlarla ilgili olumsuz bir düşüncemiz asla yok. Biz olayların perde arkasına bakıyoruz. Kirli hesapların arkasında Ak Partili bazı isimler ve CHP içinde toplumsal saygınlığı bile kalmamış üç beş muhalif isim var. Önümüzde haziran seçimleri var 2. bölgedeki millet vekilleri adaylarının belirlenmesinde Sarıyer  ilçe teşkilatıyla Şükrü Genç belirleyici olacak. Birileri bundan rahatsız olup Sarıyer’in ve Şükrü Genç’in imajına zarar vererek kendilerince farklı hesapların peşine düşebilirler bu oyunu herkes iyi görmeli. Aynı çevreler daha önce de Şükrü Genç’in belediye başkanı adayı olmasını engellemeye çalışmış, seçimlerde Genç’in 25 bin oy farkıyla belediyeyi kazanmasından sonra da mecburen derin bir sessizliğe bürünmek zorunda kalmışlardı. Şimdi 2015 seçimleri yaklaştı, bu çevreler yeniden ortaya çıktı. Şükrü Genç, Sarıyer’de bugüne kadar hiçbir belediye başkanının yapamadığı dev projeleri hayata geçirdi, geçirmeye de devam ediyor. Üstelik halka en yakın belediye başkanı. İşte bu yüzden kıskananlar ve çekemeyenler var.

Bu kirli hesapların içinde partili gibi gözüken ve genel merkezlerde kara propaganda yapmayı gelenek haline getirmiş sözde bazı gazeteciler de var. Boğaz manzaralı mekanlarda, içki masalarında yapılan kirli hesaplar şuan Sarıyer’de tekrar sahneye konulmak isteniyor. Maslak planları üzerinden kirli bir kampanya yürüttüler ancak sonuç alamadılar. Şimdi de başka hesaplar derdindeler…

Bu çevreler, partili gibi gözüküp gerçekte AKP’nin değirmenine su taşıyorlar. Amaç Şükrü Genç’in siyasi başarısını dizginlemeye çalışmak ve onu çembere almak. Ancak geçmişte seçim sürecinde olduğu gibi gelecekte de bunu asla başaramayacaklar. Şükrü Genç, Sarıyer’in gönlünü kazanmış ve her geçen gün geniş çevrelerce sevilen bir belediye başkanı olmaya devam edecektir.”

 SARIYER GAZETESİ / ANALİZ…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir