ArşivGündemManşet

Şişli Belediyesi Ayazağa Tıp Merkezi, Sarıyer Belediyesi’ne devrediliyor!

ayazagatipmerkezi

Şişli’den Sarıyer’e bağlanan Ayazağa Mahallesi’ndeki Ayazağa Tıp Merkezi, bu hafta Sarıyer Belediyesi’ne bağlanıyor. Şişli Belediyesi’ne ait merkez, bundan böyle Sarıyer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek. Sağlık İşleri Müdürü Dr. Ali İrfan Bilboğa; “Ayazağa’da yaşayan vatandaşlarımız bundan böyle hiçbir ücret ödemeden sağlık hizmetlerimizden yararlanabilecek” diye konuştu.

*** 

aliirfanbilboga1

 SARIYER GAZETESİ/ ÖZEL HABER

Daha önce Şişli Belediyesi Ayazağa Tıp Merkezi olarak bilinen ve yasa değişikliği ile Ayazağa Mahallesi’nin Sarıyer Belediyesi’ne bağlanması neticesinde devralınan bina, yine sağlık amaçlı olarak hizmete girecek. Ayazağa’nın sağlık sorunlarını inceleyen Sağlık İşleri Müdürlüğü, Ayazağa’da öncelikli temel sağlık sorunları konusunda bir çalışma planladı. Şehit Naci Tuncer Sokak No: 4 adresinde (Ayazağa Cumhuriyet Parkı yanında) bulunan müstakil binada yapılacak tadilat sonrası söz konusu bina hizmete girecek.

BİLBOĞA; “HALKIMIZA ÜCRETSİZ HİZMET VERECEĞİZ”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ve Sağlık İşlerinden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok’un vatandaşların sağlığı konusundaki tüm projelere büyük destek verdiğini belirten Sağlık İşleri Müdürü Dr. Ali İrfan Bilboğa, bu konuda şunları söyledi; “ Bu bina Ayazağa Halk Sağlığı Birimi olarak faaliyet gösterecek. Sarıyer Belediyesi olarak, “Halk Sağlığı” başlığı altında; özellikle şeker, hipertansiyon, kansızlık gibi halk arasında çok karşılaşılan hastalıklara özel çalışmalar planlandık. Halk Sağlığı Birimi tabelasının altındaki asıl anlam, toplumun gizli kalmış ve önemli kronik sağlık problemlerinin uzun süresi desteğinin sağlanması. Bu amaçla birimimizde tam teşekküllü bir laboratuar ile röntgen ünitesi kurulacak ve düzenli bir hekim hizmeti sunulacak. Bu birimimizle birlikte Ayazağa’da bir ilk de gerçekleşecek; psikolog hizmeti. Aile içi sorunlar, çocuklarımızın aile içi ve okul uyumsuzlukları ile toplumumuzun kanayan yarası alkol-madde bağımlılıkları gibi psikolojik sorunlarda danışmanlık hizmeti veren Sarıyer Aile Danışma ve Eğitim Merkezi (SADEM) de bu çatı altında yer alacak”

Ayazağa’da yaşayan vatandaşların kendi bölgelerinden başka yerlere gitmeden buradan sağlık hizmeti alabileceğini belirten Bilboğa; “Vatandaşlarımız hiçbir ücret ödemeden hizmetlerimizden yararlanabilecek. Amacımız tüm halkımıza en doğru ve kaliteli sağlık hizmetini sunabilmek. Sayın Belediye Başkanımız Şükrü Genç ve Başkan Yardımcımız Mustafa Tok bu konuda bize sonuna kadar destek veriyor” şeklinde konuştu.

Sarıyer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü  Tel.  : (212) 242 19 14

HABER: Elif Özge Yalçın – Ayşe Saltıkalp

saglikisleri1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir