ArşivGündemManşetRöportaj

Şükrü Genç; “Sarıyer’e 350 milyon dolar artı değer kattık”

***

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya Sarıyer’de hizmet turu yaptırdı hem de gündem yaratacak açıklamalar yaptı. Güne Yeniköy Emek Kafe’de kahvaltı yaparak başlayan ikili daha sonra ilçe genelinde yürütülen projeleri yerinde gezdi.

***

sukrugenc1 (39)

*** 

 Şükrü Genç; “Hizmete açtığımız Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ile inşaatı son hızla devam eden Pınar Mahallesi’ndeki Belediye Hizmet Binası ve Kültür Merkezi tamamlandığında, ilçemize 350 milyon dolar katma değer kazandırmış olacağız. Birileri Sarıyer’de yapay polemiklerle gündemi değiştirmeye çalışıyorlar ancak bizim bunlarla uğraşacak vaktimiz yok. Bizim gündemimiz belli, çalışmak ve proje üretmek”diye konuştu.

***

sukrugenc1 (11)

*** 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer’in 10 yıllık en eski ve etkili yerel gazetesi Sarıyer Gazetesi’ne ilçe genelinde yaptığı projeleri tanıttı, ilçe gündemiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yeniköy Emek Kafe’de Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu ile güne sabah kahvaltısı yaparak başlayan Genç, hizmet turu öncesinde mekânda bulunan diğer müşterilerin yoğun ilgi odağı oldu. Batu ve Genç’in kahvaltısına, Eski milletvekili ve CHP Eski Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen de eşlik etti. Belediye Başkanı Şükrü Genç’in sadece Sarıyer için değil aynı zamanda CHP açısından da çok büyük bir değer olduğunu belirten Sevigen, “Şükrü Başkan tam bir halk adamı. Sarıyer halkı onu bir belediye başkanı gibi değil içlerinden birisi olarak görüyor. “Bizim Şükrü, bizim başkan” diyorlar. Şükrü Başkan halkın içinde yetişmiş, halk kokan bir insan. Nereye gitse insanlar onu çok seviyor çünkü sürekli onlarla birlikte. Onlardan birisi olduğunu ve halk adamı olduğunu herkese gösteriyor. Bu yüzden çok başarılı ve sözü dinlenen, saygın birisi. Haliyle onun başarısını çekemeyenler her zaman olacaktır ” diye konuştu. Sevigen ayrıca ön seçim olması halinde milletvekili aday adayı olmayı düşündüğünü ve bu konuda çalışmalar yaptığını belirtti.

KABA İNŞAATI NİSAN SONUNDA BİTİRİLECEK

sukrugenc1 (9)

Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu, Emek Kafe çıkışında Sarıyer’in şuana kadarki en büyük projesi olan Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi’nin inşaatını gezdi. Geziye daha sonra Sarıyer Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay da eşlik etti. İnşattaki çalışmaları yakınan takip etmek için şantiyede kendisine bir oda yaptıran Şükrü Genç, neredeyse her gün 3-4 saatini burada işçilerle birlikte geçiriyor. İnşaattaki çalışmaların gece gündüz aralıksız devam ettiğini belirten Genç,” İnşaat arazisinin çapının düzgün olmaması yüzünden zaman zaman zorluklar yaşıyoruz. Bazen projede mecburen ufak tefek oynamalar yapıyoruz. Ancak binanın kaba inşaatını Nisan ayı sonuna doğru bitirmek istiyoruz. Binamız tamamlandığında 4’ü bodrum olmak üzere toplam 10 kat olacak. Zemindeki 3 kat, 850 araç kapasiteli bir otopark olacak.” diye konuştu.

9 AYDA BU AŞAMAYA GELDİK

sukrugenc1 (23)

Sarıyer Belediye Hizmet Binası ve Kültür Merkezi inşaatının, 9 ay gibi kısa bir sürede bu aşamaya geldiğini söyleyen Başkan Şükrü Genç sözlerini şöyle sürdürdü; “Çalışmalarımız son hızla devam ediyor. Buradaki inşaat alanında yaklaşık 100 işçi çalışıyor. Aldığımız iş güvenliği önlemleri sayesinde bu zamana kadar herhangi bir iş kazasının yaşanmaması çok önemli. İnşaallah sorunsuz ve kazasız bir şekilde de bitirmek istiyoruz. Sahada sürekli kontrol mühendislerimiz ve teknikerlerimiz var. Zemin katlarda artık ince işçiliğe geçtik, elektrik kabloları döşeme işine başladık. Sarıyer’e yakışan ve her yönüyle modern bir bina kazandırmaya çalışıyoruz”

SARIYER’E 350 MİLYON DOLAR KATMA DEĞER KATTIK

sukrugenc1 (7)

Darüşşafaka’daki Sarıyer Evlendirme Dairesi ile Pınar Mahallesi’ndeki Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi sayesinde ilçeye yaklaşık 350 milyon dolar katma değer kattıklarını söyleyen Genç; “Düşünün Sarıyer Belediyesi, bizim yaptığımız bu projeler sayesinde yaklaşık 350 milyon dolarlık bir değere sahip oluyor. Belediye çok daha güçlü ve saygın bir statüye kavuşacak” dedi. Öte yandan Şükrü Genç; “Gelecekte bu belediye binasından daha büyük başka bir projeniz olacak mı? diye soran Bekir Batu’ya “Neden olmasın, sürprizlere açık olmak gerekir” diyerek önümüzdeki süreçle ilgili önemli bir ipucu da verdi.

YAPAY GÜNDEMLERİN PEŞİNE TAKILMAYIZ

sukrugenc1 (26)

AK Partililerin son günlerde belediyeye ve kendisine yönelik protestolarını değerlendiren Başkan Genç şunları söyledi; “Başkaları kendince bir gündem oluşturmaya çalışabilirler. Biz onların yapay gündemleriyle vakit kaybedemeyiz. Hiç kimse siyasi şovlar ve karalama kampanyalarından medet ummasın. Bizim gündemimiz ve yolumuz belli. Çalışmak, çalışmak, çalışmak… Proje üretmek ve halka hizmet etmek. Halkımız bizden hizmet bekliyor, boş şeylerle vakit kaybedecek ve halkımızın zamanını çalacak halimiz yok. Çünkü çalışmak da bir ibadettir. Sarıyer halkı bizim yolumuzu, sevdamızı ve içimizdeki sevgi selini biliyor. Bunu bildikleri ve samimiyetimize inandıkları için 30 Mart’ta tercihlerini bizden yana kullandılar. Bize güvenen tek bir vatandaşımızın bile güvenini boşa çıkarmayacağız”

SEVGİ ATALAY; “BELEDİYE İMKANLARIYLA ZORU BAŞARIYORUZ”

sukrugenc1 (38)

Belediyenin yaptığı dev projelerinin arkasındaki isimlerden Sarıyer Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay da gazetemize şunları söyledi; ”Proje, 18 dönümlük bir alanda yapılıyor. Bu proje, bir ilçe belediyesinin kendi imkanlarıyla yapabileceği en büyük projedir. Bunu Türkiye’de sadece Sarıyer Belediyesi olarak bizler gerçekleştiriyoruz. Başka örneği yok. Çok zor ve önemli bir proje yürütüyoruz. Binanın her katındaki bölümler titiz bir değerlendirmeden sonra belirlendi. Örneğin giriş katı işlemlerin çok daha kolay ve hızlı yürütülmesi için vatandaşın en fazla işinin olacağı müdürlüklere verilecek. Burası her yönüyle modern, kullanışlı ve çağdaş bir bina olacak”

RÖPORTAJ: BEKİR BATU                    FOTOĞRAFLAR: AYŞE SALTIKALP

sukrugenc1 (31)

sukrugenc1 (18)

sevgiatalay-bekirbatu

sukrugenc1 (1)

sukrugenc1 (2)

sukrugenc1 (4)

sukrugenc1 (6)

sukrugenc1 (8)

sukrugenc1 (10)

sukrugenc1 (13)

sukrugenc1 (19)

sukrugenc1 (20)

 

sukrugenc1 (22)

sukrugenc1 (24)

sukrugenc1 (27)

 

sukrugenc1 (29)

sukrugenc1 (30)

sukrugenc1 (32)

sukrugenc1 (33)

sukrugenc1 (34)

sukrugenc1 (37)

sukrugenc1 (40)

sukrugenc1 (41)

sukrugenc1 (42)

sukrugenc-bekirbat-mehmetsevigen1 (3)

Related Articles

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir