ArşivGündemManşet

ŞÜKRÜ GENÇ İSYAN ETTİ; “BÜYÜKŞEHİR, YOLDA KALAN OTOBÜSLERİNİ KURTARMAK İÇİN BİLE SARIYER’E GELMEDİ”

kadir-topbas-sariyer1-2

“İstanbul’un abisi var” sloganıyla seçimleri kazanan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, meteorolojiden gelen tüm uyarılara rağmen gerekli önlemleri almadığı için bir kez daha İstanbulluları ve Sarıyerlileri çileden çıkardı.

***

Sarıyer’de, Topbaş’ın sorumluluğundaki ana cadde ve yollarda trafik uzun süre kilitlendi, İETT otobüslerinin neden olduğu kazalar yüzünden de on binlerce kişi trafikte işkence yaşadı. Yaşanan bu gelişmeler, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç‘i de isyan ettirdi.

***

sukrugenc212-2

ŞÜKRÜ GENÇ; “BÜYÜKŞEHİR’İN İŞİNİ BİZ YAPTIK”

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’ya konuşan Başkan Şükrü Genç tepkisini şu sözlerle dile getirdi;” İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu kışta da gerekli önlemleri almadı. Biz Sarıyer Belediyesi olarak geceden bu yana yaklaşık 200 kişilik ekibimizle aralıksız çalışıyoruz. Ekiplerimiz canla başla çalışıyor ve olağanüstü bir mücadele veriyoruz. Tüm ekibimizle adeta insanüstü bir gayret gösteriyoruz. Ancak Büyükşehir ekipleri kendi bölgelerinde hiçbir çalışma yapmıyor. Sarıyer’de, Büyükşehir Belediyesi’ne ait tüm ana caddeler ve yollarda trafik felç olmuş durumda. İstinye Bayırı’nda İETT otobüsleri birbirleriyle çarpışmış, trafik kilitlenmiş. Ana arterlerde pek çok yerde İETT otobüsleri bozulmuş yada kaza yapmış. Büyükşehir’in kendi bölgelerinde çalışma yapmaması yetmiyor gibi bir de İETT otobüslerini kurtarmak için bizim ekiplerimiz kendi bölgelerini bırakıp bunlarla uğraşıyor.Mecburen ana caddeleri trafiğe açmamız gerekiyor bu yüzden de kendi bölgelerimizde çalışmalara zaman zaman ara vermek zorunda kalıyoruz”

AKOM’DAKİLER TELEFONLARA BİLE ÇIKMIYOR

Şükrü Genç tepkisini şöyle sürdürdü; ” Büyükşehir, kendi bölgelerinde hiçbir çalışma yapmıyor, bu yüzden ekiplerimizi onların bölgelerine de kaydırmak zorunda kalıyoruz. Büyükşehir’in sorumsuzluluğu yüzünden tüm çalışma düzenimizi değiştirmek zorunda kaldık. Yüzlerce kez AKOM’u aradım ‘gelin kendi bölgelerinizde çalışma yapın’ diye ama telefonlara çıkan yok. Bir kez telefonu düşürdüm ve beni 15-20 dakika hatta beklettiler, hiç kimse ilgilenmiyor. Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğu yüzünden insanlar perişan oluyor. Büyükşehir Belediyesi kendi bölgesinde kalan yolları açmadığı için köy yollarında da sıkıntılar yaşıyoruz. Böyle sorumsuzluk ve rezalet olmaz. Elimizdeki tüm imkanlarla Büyükşehir’in yapmadığı işleri de yapmaya ve yolları açık tutmaya çalışıyoruz. Ancak ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Büyükşehir geçtiğimiz kış aylarında da benzer sorumsuzluğu sergilemişlerdi, şimdi de aynı geleneği sürdürüyorlar. Sarıyerli sürücülerimiz araçlarında eksikler varsa ve çok acil değilse şahsi araçlarını kullanmasınlar, toplu taşıma araçlarını tercih etsinler”

635598463037322306

OKUMAK İÇİN RESMİN ÜZERİNE OKUYUNUZ!

 

kadirtopbas7-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir