ArşivGündemManşet

Topbaş’a piyango vurdu! Zekeriyaköy’deki arazileri tavan yaptı!

kadirtopbas22

  Zekeriyaköy bölgesinde 2 adet arazisi bulunan Topbaş’ın gayrimenkulleri, bölgede yapılan dev projeler ve 3. Köprü inşaatı nedeniyle ciddi bir değer kazandı. Zekeriyaköy’ün merkezinde birisi 1.180 metrekare diğeri ise 725 metrekare olmak üzere yaklaşık 2 dönüm büyüklüğünde araziye sahip olan Topbaş’ın, bölgenin kalkınması sonucu son bir yılda yaklaşık 1 milyon dolar emlak artışı kazancı sağladığı ifade ediliyor.

 ***

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu, geçtiğimiz aylarda Aydınlık Gazetesi’nde de yayınlanan özel araştırmasında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topabş’ın tüm gayrimenkullerinin listesini yayınlamıştı. Batu’nun yayınladığı listeye göre Topbaş’ın Türkiye genelinde toplam 21 adet gayrimenkulü çıkmış ve bu gayrimenkullerin değerinin yaklaşık 60 milyon lirayı bulduğu ifade edilmişti. Resmi kayıtlar üzerinden yapılan araştırmanın sonucu uzun süre ulusal basında geniş yankı bulmuştu.

TOPBAŞ ZEKERİYAKÖY’Ü SEVDİ

Topbaş’ın Sarıyer’de toplam 3 ayrı gayrimenkulü bulunuyor. Bunlardan birisi Rumeli Hisarı Mahallesi’ndeki Eski Ali Baba Restoran olarak bilinen ve geçmişte kaçak olduğu iddialarıyla basında sıkça yer alan 518 metrekarelik çay bahçesi. 71 ada 2 parsel üzerinde bulunan ve halen çay bahçesi olarak kullanılan arsaya Emine Kocadağ ile Başkan Kadir Topbaş ve 3 kardeşi de ortak… Topbaş’ın diğer 2 gayrimenkulü ise Zekeriyaköy bölgesinde. Zekeriyaköy’de (Tapuda Uskumruköy olarak kayıtlı) 1474 ada 16 parselde bulunan 1.180 metrekarelik arsa. Bu arazi Sarıyer Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda açılışı yapılan Tuncel Kurtiz Parkı’nın karşısında bulunuyor. Topbaş’ın Sarıyer’deki son arazisi ise Zekeriyaköy sırtlarında bulunan ve tapu kayıtlarında Uskumruköy olarak geçen 1447 ada 13 parseldeki 725 metrekarelik arsa. Bu arazi sosyetik isimlerin yaşadığı İstanbul’un en gözde semtlerinden Zekeriyaköy’ün en güzel noktasında yer alıyor. Muhteşem bir orman ve tepe manzarasına sahip arazinin değeri yaklaşık 3 milyon dolar.

ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ ARAZİ FİYATLARINI ARTTIRDI

Öte yandan Topbaş’ın söz konusu arazilerinin değeri son bir yılda ciddi bir değer artışı gösterdi. Uzmanlara göre Zekeriyaköy’de son zamanlarda yapılan dev projeler bölgedeki arazilerin metrekare değerlerini adeta uçurdu. Siyahkalem’in Köy Projesi ile Eczacıbaşı’nın Ormanada gibi dev projelerinin bölgedeki emlak değerlerini arttırdığını ifade eden uzmanlar, bölgedeki inşaat hareketliliğinin başta Topbaş’ın ve bölgede gayrimenkulleri bulunan herkesin işine yaradığına dikkat çekti. Emlak uzmanları ayrıca 3. Boğaz köprüsü inşaatının da Zekeriyaköy’deki arazi fiyatlarını son birkaç yılda adeta uçurduğuna dikkat çekti. Sarıyer Gazetesi’ne açıklama yapan emlak uzmanları Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş’ın bölgedeki gayrimenkullerinin yaklaşık 1 milyon dolar daha değerlendiğini vurguladılar.

SARIYERGAZETESİ.COM/ ANALİZ

İŞTE BEKİR BATU’NUN KALEMİNDEN TOPBAŞ’IN MAL VARLIĞI!

kadirtapbasmalvarligi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir