EğitimManşet

Sarıyer Müftülüğü, Pınar Mahallesi’nde 30 kişilik öğrenci yurdu açtı!

Sarıyer Müftülüğü’nden örnek proje. Şehir dışından gelen ve İstanbul’da okuyan üniversite öğrencileri için Pınar Mahallesi’nde hizmete açılan 30 kişilik öğrenci yurdu modernliğiyle dikkat çekiyor. 

muftuluk

Sarıyer Müftülüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi;

Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi ve Sarıyer Müftülüğümüzün organizesi ile öğrencilerimizin başarı çıtasını yükseltmek için Sarıyerimiz’de güvenilir, sağlıklı, modern öğrenci konuk evleri açmaya devam ediyoruz.

Üniversitede okuyan öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılamak, geleceğin başarılı insanlarının yetişmesinde katkıda bulunmak amacıyla ilçemizdeki İTÜ, Boğaziçi, Koç gibi üniversitelerde okuyan öğrencilerimize şu ana kadar 10 ev açılarak, 50’ye yakın öğrencimize barınma imkanı sağlandı. Bununla birlikte İstanbul Teknik Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerimize yönelik Pınar Mahallesi’nde 30 kişilik bir yurt binasının açılışı da 2015-2016 yılı Eğitim ve Öğretim dönemi başında öğrencilerimizin hizmetine açıldı. İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü’ne yürüyüş mesafesinde olan öğrenci evinde öğrencilerimize kahvaltı ve akşam yemeği de verilmektedir. Öğrencilerimize derslerinden arta kalan zamanlarında Kur’an-ı Kerim ve anlamı ile Temel Dini Bilgiler üzerine bilgiler verilmektedir.

muftuluk2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir