Manşet Altı

Cemile Aktaş Milletvekilliği Aday Adaylığını açıkladı

. 1(34)

Siyaset hız ve heyecan kazanmaya devam ediyor. Aday adaylarına her gün yeni isimler ekleniyor. Kadın adaylar da aday adaylığı için adeta yarışa girdiler.

CHP Kağıthane İlçe Başkanlığı’nda Milletvekili aday adaylığını açıklayan isim Cemile AKTAŞ. Siyasetle YOLDAŞ.. Sivas’tan İstanbul’a gelerek bir çok STK’da görev aldıktan sonra CHP’de girdiği siyasi yaşantısına, aynı partide devam etti ve Belediye meclis üyeliğinden sonra şimdi de Milletvekili olmak için aday adaylığını açıkladı.

 Adaylık açıklamasında kendisine büyük destek veren Kağıthane’li CHP üyeleri ve dostları Aktaş’ı yalnız bırakmayarak,  ilçe binasında bir araya gelerek kendisine destek verdiler.

Cemile Aktaş’ı  CHP ilçe başkanı Şükrü Parlak, başkan yardımcısı Ercan Karakuş, yönetim kurulu üyeleri, Parti meclis üyesi Gülseren Onanç, örgüt üyeleri, Kağıthane ilçesinden aday adayı olan diğer aday adayları, büyük bir parti kitlesi ve en çok da bayanlar  adaylık açıklamasında yalnız bırakmadılar.

Cemile Aktaş aday adaylığı açıklamasında kendisini yalnız bırakmayanlara karda kışta ve soğuk bir havada fedakarlık yapanlara ve hatta hava muhalefeti nedeniyle kendisine destek vermek için törene katılamayan bütün herkese teşekkür ederek, TBMM’ye gitmek istediğini ve bunun da kendisine destek verenler sayesinde olacağını ifade ederek şunları söyledi :

“Yurdunu ve milletini seven, vatanına bağlı olan ve demokrasiye inanan herkesin elini taşın altına koyup, var gücüyle çalışması gerekiyor. Ülkemizin bugün geldiği durum ortada. Cumhuriyetin bütün değerleri alt üst edildi. Halk çaresiz ve perişan bırakıldı. Hırsızlık, yolsuzluk aldı başını gidiyor. Her insanın yaşayabileceği asgari bir gelire sahip olması gerekir.  AKP iktidarının toplumu karanlığa sürüklediği şu günlerde en çok ihtiyacımız olan tek şey kenetlenmektir” diyen Aktaş, kadınlarımızın sosyal yaşantılarını ve sorunlarını da dile getirerek bu konuda AKP iktidarının yaptığı yanlışları eleştirerek gündeme getirdi. Özgecan olayına ve kadın şiddetine de değinen Aktaş, şiddete karşı mücadelede ben varım, sizlerde varsınız dedi.

“Yoksulluğu yönetmeye değil, yok etmeye varım” diyen Aktaş, eğitim eşitsizliğine de değinerek,” öğrenci özgürlüğü STK’ların, demokratik kitle örgütlerinin sorunlarını çözmek için her türlü katkıyı sunmaya ve onların hizmetlerinde olacağıma söz veriyorum.  Sizlere hizmet etmek için aday adayı oldum ve sizleri Ankara’da en iyi şekilde temsil etmek istiyorum.. Kadın aday olarak sizlerin beni yalnız bırakmayacağınıza inanıyorum” dedi.

CEMİLE AKTAŞ KİMDİR?

Sivas Zara doğumlu olup, ilk okulu Kağıthane’de, Lise eğitimini Edirne kız İlköğretmen okulunda tamamlayarak, Adalet yüksek meslek okulundan mezun oldu. 1996 yılında iş hayatına atıldı. Bir çok sigorta şirketinde muhasebe şefi ve müdür yardımcısı  olarak görev aldı. Bunun yanı sıra bir çok STK’da yönetimde bulundu. Aynı zamanda CHP’de Kağıthane ilçesinde siyasete başladı. Bir çok komisyonda görev aldı. Son 30 Mart yerel seçimlerinde Belediye meclis üyesi adayı oldu. Siyasette ve sivil yaşamın içinde büyük bir tecrübe ve deneyim sahibi olduktan sonra şimdi de Milletvekili aday adayı olarak uzun soluklu bir siyasi yola çıktı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir