Manşet Altı

SARIYER BELEDİYESİ’NDEN ATIK YAĞ SEMİNERİ

Sarıyer Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Deha Biodizel ortaklığıyla yapılacak bitkisel atık yağlarla ilgili bir dizi eğitim ve bilgilendirme çalışmalarının ilki Zekeriyaköy’de bulunan The British International Schools’da gerçekleştirildi.

BİODİZEL

Okulun öğretmenlerinden Claudia Azizoğlu tarafından öğrencilere seminerin içeriği hakkında İngilizce olarak verilen bilginin ardından atık yağlarla ilgili kısa film gösterimiyle başlayan seminer, Deha Biodizel firmasından Çevre Mühendisi Onur Karan’ın İngilizce sunumu ile devam etti.

Su kirliliğinin yüzde 25’ini oluşturan, doğayı kirleten ve insan sağlığını tehdit eden bitkisel atık yağların nasıl toplanacağı, Sarıyer’deki toplama noktaları, ve biodizele dönüştürülme süreci ile ilgili bilgilendirilme öğrencilere aktarıldı.

Etkinlikte İngilizce konuşma yapan Sarıyer Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Oğuz Afacan; atık yağların bilinçsizce lavabolara dökülmesinin önüne geçmek amacıyla başlattıkları bilgilendirme seminerlerinin tüm okullarda devam edeceğini belirtti. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in çevreye olan duyarlılığını altını çizen Afacan, bu tür farkındalık çalışmalarının ailenin en küçük bireyi olan çocuklarda başlamasının önemine dikkat çekerek, gelecek nesile daha temiz bir çevrenin bırakılması gerekliliğini vurguladı.

Etkinlik sonrası, Sarıyer Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Oğuz Afacan ile öğretmen Claudia Azizoğlu’ye çiçek takdim edildi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir