Manşet Altı

Usta yazar için Vali’den flaş açıklama

İstanbul Valisi Vasip Şahin, önceki gün akciğer enfeksiyonu ve kalp ritim bozukluğu sebebiyle İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi altına alınan Yaşar Kemal’in sağlık durumuna ilişkin bilgi  almak üzere hastaneye geldi.

Çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, kısa bir ziyarette  bulunduğunu ifade eden Şahin, Yaşar Kemal’in sağlık durumunun stabil , doktorların da umutlu olduğunu belirtti ve Kemal’in eşi Ayşe Semiha Baban’a geçmiş olsun dileklerini ilettiğini söyledi. Vali Şahin, “Hocalardan aldığımız bilgiye göre durumu stabil ve umutlular. Ben de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İnşallah ünlü yazarımız, romancımız  Yaşar Kemal Bey kısa sürede aramıza dönecektir, umudumuz bu yönde. Uzaktan gördüm, yoğun bakımda çünkü. Hocalarımızın kontrolü dahilinde en iyisi yapılmaya çalışılıyor” diye konuştu.

BEDAŞ işçilerinden ziyaret 

Bu arada BEDAŞ işçileri de Yaşar Kemal’e destek için hastane önüne  geldi. DİSK’e bağlı Enerji-Sen üyesi işçiler, “Diren Yaşar Ağabey, meslektaşların İnce Memed gibi direniyor” pankartı açtı

Enerji-Sen Genel Başkanı Ali Duman, grup adına yaptığı açıklamada, Yaşar Kemal’in 65 yıl önce sayaç okuma memurluğu yaptığını hatırlatarak, “Kendisi de bir emekçiydi. Burada işçi kardeşleri olarak kendisine destek olmak ve geçmiş olsun dileklerimizi belirtmek için toplandık. Umarız en kısa zamanda sağlığına kavuşur ve işçi kardeşlerinin arasına döner” dedi.

“Beyaz Martı Onur Ödülü” verilmişti

Sarıyer Belediyesi tarafından üçüncüsü düzenlenen Sarıyer Edebiyat Günleri’ne Yaşar Kemal onur ödülü damgasını vurdu. Rahatsızlığı nedeniyle adına düzenlenen ödül törenine katılamayan Yaşar Kemal’e verilecek olan Beyaz Martı Onur Ödülü, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından Kemal’in çocukluk arkadaşı Osman Arolat’a vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir