GündemManşet

2. Üsküdar vakası! Bu kez de İstinye’de kara ile deniz birleşti!

istinye-sel1 (2) copy

_ayrac

Geçen yıl Üsküdar sahilinde karayla denizin birleşmesine tanık olan Türkiye, aynı olayın bir benzerini de bu kez Sarıyer İstinye’de yaşadı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundaki İstinye Caddesi üzerindeki mazgalların tıkanması yüzünden araçlar uzun süre trafikte mahsur kaldı, karayla deniz adeta birleşti. Cadde üzerindeki birçok iş yeri ve bankayı da su bastı.

_ayrac

ÖZEL HABER/ HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

İstinye Venedik’e döndü! Ana arter olduğu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan İstinye Caddesi’nde hayat adeta durdu. Şiddetli yağan yağmur yüzünden tıkanan mazgallar, Büyükşehir Belediyesi ekiplerince temizlenmeyince mahallede araçlar adeta sandala döndü. Yolda kalmamak için uzun süre direnen bazı sürücüler, araçlarını uygun bir yere park edip evlerine ve iş yerlerine kendi imkanlarıyla döndüler.

BİRÇOK İŞ YERİNİ SU BASTI

Ayrıca İSPARK’ın paralı otopark haline getirdiği yol kenarındaki mazgalların üzerine park eden bazı araçlar da mazgallara müdahale edilmesini zorlaştırdı. Caddedeki su seviyesinin hızla yükselmesi üzerine ana cadde üzerindeki bir çok iş yeri ve bankayı su bastı. Su baskınının en şiddetli yaşandığı Akbank‘ta ise çalışanlar ve müşteriler büyük panik yaşadı. İstinye Devlet Hastanesi’nde de olası su baskınına karşı çalışanlar teyakkuz halinde tutuldu. Kaldırımlara varıncaya kadar yükselen yağmur suları yüzünden cadde üzerindeki evler ve iş yerlerinde bulunanlar uzun süre caddeye inemedi, bulundukları yerlerde bir süre mahsur kaldı.

Öte yandan İstinye’deki yağmur felaketinden Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira da nasibini aldı. Ünlü Teknik adam yağmur sularının içinde böyle görüntülendi.

Vitor Pereira-sarıyeristinye-sel1 (1) copy istinye-sel1 (3) copy istinye-sel1 (4) copy istinye-sel1 (5) copy istinye-sel1 (6) copy istinye-sel1 (7) copy

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir