GündemManşet

26 yıllık Kazıklıyol’da tehlike çanları çalıyor!

kazıklıyoltehlike_ayracSarıyer’in en çok kullanılan yollarından Büyükdere’deki Kazıklıyol’da meydana gelen eğim, sürücüler için tehlikeye neden oluyor. Sarıyer Gazetesi‘nin gözler önüne serdiği yoldaki eğim ve çökme, tam 26 yıldır hizmet veren Kazıklıyol’un güvenliğini sorgulanır hale getirdi.

_ayrac

MERT CİN/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

1989 yılında dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan tarafından denizin doldurulması ve kazıklar çakılmasıyla yaptırılan Kazıklıyol’da, tehlike çanları çalıyor. Sarıyer trafiğini rahatlatmak için yaptırılan Kazıklıyol, aradan geçen 26 yıla rağmen bugüne kadar hiçbir bakım ve onarım görmedi. Ana arter olduğu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan Kazıklıyol’un artık bakıma alınma zamanının geldiği anlaşılıyor.

ÇAYIRBAŞI YÖNÜNDE EĞİM OLUŞTU!

Kazıklıyol’da Sarıyer’den Çayırbaşı istikametine doğru giderken Büyükdere Muhtarlığı ile Sarıyer Belediyesi Halı Sahası’nın tam karşısına gelen noktada gözle görülür ölçüde bir eğim oluştu. Kazıklıyol’daki hafif yan yatma ve eğim çıplak gözle de görülmeye başladı. Sarıyer Gazetesi’ne ihbarda bulunan vatandaşlar, tehlikeyi kimsenin fark etmediğini ancak durumun hafifsenmeyecek kadar ciddi olduğunu ifade ettiler. Sarıyerliler, yetkililerin söz konusu noktada incelemelerde bulunmasını ve durumu bizzat kendilerinin yerinde gelip görmesini istiyor.

Sarıyer Gazetesi olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni Kazıklıyol’da gerekli incelemeleri yapmaya ve vatandaşları tedirgin eden bu duruma karşı bir an önce gerekli önlemleri almaya çağırıyoruz.

göçme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir