GündemManşet

3. Köprü yolları için patlatılan dinamitler Gümüşdere ve Zekeriyaköy’ü isyan ettirdi! Çok sayıda evde hasarlar oluştu!

dinamit3_ayrac

Sarıyer Gümüşdere Köyü yakınlarında süren 3. köprü bağlantı yollarının yapımı sırasında patlatılan dinamitin şiddetiyle çevredeki evlerin camları ve çerçeveleri indi. Köy Muhtarlığı önünde toplanan bir grup köylü, durumu protesto ederek köyün içinden geçen yolu trafiğe kapattı.

_ayrac

Öte yandan patlamanın şiddetiyle Zekeriyaköy ve civar mahallelerde de büyük panik yaşandı, bazı evlerde hasarlar oluştu. Söz konusu patlamanın diğer patlamalardan daha şiddetli olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, sorumsuzluğa isyan etti

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Alınan bilgiye göre, üçüncü köprü bağlantı yollarının yapımı nedeniyle bugün öğleden sonra dinamit patlatıldı. Bölgeye yakın Gümüşdere Köyü patlamanın şiddetiyle sarsıldı. Birçok evin camları ve çerçeveleri indi. Duruma tepki gösteren köylüler de, Mahalle Muhtarlığı önünde toplandı. Köylüler, köprü yolları inşaatında çalışan kamyonların da geçtiği köy içindeki yolu trafiğe kapattı.

JANDARMA KÖYLÜLERİ İKNA EDİP YOLU AÇTI

dinamit2

Olay üzerine Jandarma ekipleri eylemin yapıldığı yere gelerek önlem aldı. Jandarma yetkililerinin konuşarak köylüleri ikna etmesinin ardından yol yeniden trafiğe açıldı. Köylüler, “Yaz boyunca dinamit atılıyor. Çoluk çocuk sokağa çıkmaktan yorulduk artık. Bugün de oldu, ne cam ne çerçeve kaldı. Evlerin temelleri yerinden sarsıldı. Yol yapımında çalışan kamyonlar köyün içinden geçiyor. Çocuklarımız tehlike içinde. Çocuklarımızın psikolojisi bozuldu. Can güvenliğimiz yok” dediler.

ZEKERİYAKÖY’DE BÜYÜK PANİK YAŞANDI

dinamit1Öte yandan şiddetli patlamayla sarsılan Zekeriyaköy’de de vatandaşlar büyük panik yaşadı.  Başlangıçta olayın ne olduğunu anlayamayan pek çok kişi, patlamanın neden kaynaklandığı konusunda bilgi almaya çalıştı. İlk önce elektrik trafosundan kaynaklandığı sanılan patlamanın 3. Köprü bağlantı yolu nedeniyle atılan dinamitten kaynaklandığı öğrenildi. Bu zamana kadarki patlamalardan çok daha şiddetli olan patlama, mahallede büyük korkuya neden oldu. Bazı evlerde küçük çaplı hasarların ve çatlakların oluştuğu öğrenildi.

PATLAMALAR YÜZÜNDEN CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK!

cam1

Rezalete tepki gösteren vatandaşlar; “Evlerimizi başlarımıza yıkacaklar. Bu kadar tesirli dinamitler gelişi güzel patlatılır mı? Yetkililer bu duruma el atsınlar. Can güvenliğimiz yok. Burası adeta Suriye’ye döndü. Bu kadar başı boşluk olmaz. Çocuklarımız ve hepimiz perişan olduk” diye konuştu.

ŞERİFEBACI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir