GündemManşet Altı

Yaşlı bakım projesi yüzleri güldürüyor

saybapekibi

Sarıyer Belediyesi, “Yaşlısıyla, genciyle herkesin yüzünün güldüğü bir Sarıyer” hedefiyle, ilçe genelinde yaşlı ve engelli vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek için kurduğu Sarıyer Yaşlı Bakım Projesi ile, Sarıyer’de yaşayan, kimsesi olmayan, yardıma muhtaç, yaşlı, engelli ve kimsesiz vatandaşların evlerini periyodik olarak baştan aşağı temizlemeye ve insani ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor.

saybakekipleri
 SAYBAP Ekibi’ne Vatandaştan Sıcak Karşılama

Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Engelli Koordiasyon Merkezi’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışma kapsamında oluşturulan özel ekip, özverili çalışması, sıcak ve insancıl yaklaşımıyla, misafiri oldukları evlerde yaşayan yurttaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyorlar.

saybapta

İhtiyaç Sahiplerinin Talepleri Karşılanıyor

SAYBAP ekibi, ilgili müdürlüklere gelen talep doğrultusunda, evlere giderek tespitte bulunuyor ve uygun görülmesi halinde evde temizlik, boya – badana ve tamirat işlemleri yapılıyor. Gerekli durumda eşya, giysi ve gıda yardımında bulunuluyor.  Periyodik olarak sağlık taraması da yapılan projede yaşlı, kimsesiz ve yardıma muhtaç vatandaşlara kuaför hizmeti de sağlanıyor.

Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte Sarıyer’in hemen hemen her mahallesinde ihtiyaç sahiplerine ulaşan ekipler, talep ve tespitler doğrultusunda  tüm ihtiyaç sahiplerine düzenli olarak hizmet götürdü ve götürmeye de devam ediyor.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler