GündemManşet Altı

Sarıyer’de görev yapan öğretmenler, Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen gecede bir araya geldi.

ogretmenler3

Sarıyer’de görev yapan öğretmenler, Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen gecede bir araya geldi.

 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in davetine katılan öğretmenler, gecede hep birlikte pasta kesti.

 Trio Grubu’nun renkli müzikleriyle karşılanan öğretmenler, Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde kendileri için hazırlanan masalardaki yerlerini aldılar. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün son balodaki vals ve zeybek gösterisinin ekranlarda gösterilmesiyle birlikte sahneye çıkan Sarıyer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu katılımcılara vals ve zeybek gösterisi sergiledi. Daha sonra  Sarıyerli öğretmenler şiir dinletisi gerçekleştirdi. Mehtap Meral’in verdiği konserle devam eden anlamlı gecede Başkan Genç, günün anısına öğretmenlerle birlikte pasta kesti.

ogretmenler4

‘’Öğretmen; içimizdeki cevheri bulup çıkaran bir madencidir’’

Programda öğretmenlerle bir araya gelen Başkan Genç, yaptığı konuşmada , “Öğretmenlerimiz özellikle de yaşamımızdaki ilkokul öğretmeni, bir heykeltıraştır’’ diyerek şu şekilde konuştu; ‘’Ne zaman karşımda, sıfatı “ÖĞRETMEN” olan birilerine hitap etsem, zihnimde hep elleri unlu hamur yoğuran bir ana canlanır. O, sadece öğretmez. Bir insandan bir eser yaratandır. Sanatçıdır. İçindeki cevheri bulup çıkaran bir madencidir. Hem kişisel hem de çalışma hayatım boyunca attığım her adımda, verdiğim her kararda, ettiğim her sözde,  öğretmenlerimizin değerini asla unutmadan onların çabalarını boşa çıkarmamak gerektiğini de hep akılda tutarak davranmaya özen gösteririm’’.

‘’Okullarımızın ve öğretmenlerimizin lojistik ihtiyaçlarını karşılamak, bizler için hizmetin doruğudur’’

ogretmenler2

Sarıyer Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalardan en önemlisinin eğitim olduğunu dile getiren Başkan Genç konuşmasına şu şekilde devam etti; ‘’Belediye Başkanı olarak, geçtiğimiz 6 yıl boyunca, gözbebeğimiz ilçemizde yaptığımız icraatın en anlamlıları hep eğitim alanında olmuştur. Okullarımızın ve öğretmenlerimizin lojistik ihtiyaçlarını karşılamak, bizler için hizmetin doruğudur. Çünkü bu yolla sadece bir binaya, ya da bir şahsa dönük değil, koca bir öğrenci kitlesine, bir yaş grubuna, yani geleceğe hizmet etmiş gibi hissediyoruz.’’

Köy Enstitüsü mezunu, 92 yaşındaki, emekli öğretmen Niyazi Bal’ın da onur konuğu olarak katıldığı ve tüm katılımcılarla birlikte Öğretmenler Marşı’nı söylediği anlamlı  gecenin sonunda öğretmenlere çeşitli hediyeler sunuldu.

ogretmenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir