GündemManşet

Ayazağa’daki Rauf Denktaş Kültür Merkezi Sarıyer’e veriliyor!

rauf denktas 22

_ayrac

Dönemin Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül tarafından Ayazağa’da yaptırılan Rauf Denktaş Kültür Merkezi, mahallenin Sarıyer’e bağlanmasından sonra artık resmen Sarıyer Belediyesi’nin oluyor. Şişli Belediye Meclisi’nin söz konusu binayı Sarıyer’e devretmek için meclis kararı aldığı öğrenildi.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

2014 genel seçimleri öncesinde Ayazağa Mahallesi’nin Sarıyer’e devredilmesinden sonra Şişli Belediyesi’ne ait gayrimenkuller arasında kalmaya devam eden Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nin Sarıyer Belediyesi’ne devredilmesine karar verildiği öğrenildi.

Şişli’den alınıp Sarıyer’e bağlanan üç mahalleden biri olan Ayazağa’daki kültür merkezi bir yüksek okula tahsis edildiği için o günden buyana Şişli Belediyesi’nin malı olarak görülüyor ve Sarıyer’e devri gerçekleştirilemiyordu.

AK PARTİLİ SELÇUK BOZKIR KONUYU MECLİSE TAŞIDI

Kültür Merkezi ile ilgili Sarıyer Belediyesi’nin girişimleri sonuçsuz kalırken, olay siyasi olarak da polemik konusu yapılıyordu. Sarıyer Belediye Meclisi’nin bugün yapılan toplantısında da AK Parti’li Meclis Üyesi Selçuk Bozkır, Rauf Denktaş Kültür Merkezi ile ilgili bir soru önergesi verdi ve Sarıyer Belediyesi’nin, merkezi devralmak için herhangi bir girişimde bulunup bulunmadığını sordu. Bozer konuşması sırasında CHP grubuna yönelik imalı bir cümle de kullanarak, “Rauf Denktaş Kültür Merkezi’ni, almak için neden sesinizi yükseltmiyorsunuz. Yoksa sizin yaptırdığınız Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ne rakip çıkacağı için mi endişeleniyorsunuz?” dedi.

“RAUF DENKTAŞ KÜLTÜR MERKEZİ BİZE DEVREDİLECEK”

Bunun üzerine konuya açıklık getiren CHP Grup Başkanvekili Gökan Zeybek, Şişli Belediyesi’ne ait görülen Ayazağa’daki 12 parsel ile Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nin Sarıyer’e devredilmesi için Şişli Belediye Meclisi tarafından karar alındığını söyledi. Zeybek, ilgili tahsis kararı kaldırılmadan devir işleminin yapılamayacağı için beklemek zorunda kaldıklarını da ifade etti. Zeybek konuşması sırasında AK Partililer’e göndermede de bulunarak, “İktidar sizde, Büyükşehir sizde, isterseniz Sarıyer’in alınamayan tüm gayrimenkullerinin devredilmesini sağlayabilirsiniz” dedi.

kazim-ersoz101

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir