GündemManşet

Bahçeköy’deki Adnan Menderes Caddesi’ne EDS’li önlem!

bahcekoy1 (2)

_ayrac

Bahçeköy’ün sevilen isimlerinden Doğan Altıntaş, Sarıyer Kaymakamlığı’na müracaat ederek mahallenin kabusu haline gelen önemli bir sorunun çözülmesini sağladı. Dilekçe üzerine kaymakamlık da, Büyükşehir Belediyesi’ni harekete geçirerek Adnan Menderes Caddesi‘ne EDS koydurdu.

_ayracBöylece bundan böyle Bahçeköy’de trafik kurallarını hiçe sayarak araç kullanan ve vatandaşların hayatlarını tehlikeye atan sürücüler tek tek tespit edilerek hak ettikleri cezalara çarptırılabilecek.

_ayrac

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Bahçeköy’ün en işlek caddelerinden Adnan Menderes Caddesi’nde hızlı araç kullanan sürücüler ve hafriyat kamyonu sürücüleri bundan böyle daha dikkatli araç kullanmak zorunda kalacak. Çünkü mahallenin ortasından geçen Adnan Menderes Caddesi’ne EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) konuldu. Mahallenin sevilen isimlerinden Anadolu Sigorta’nın sahibi Doğan Altıntaş, cami önünden karşıya geçen vatandaşların neredeyse her gün yaşadıkları hayati tehlikeye kayıtsız kalmadı. Çoluk çocuk, genç yaşlı demeden binlerce kişinin kullandığı yoldaki tehlikeyi önlemek isteyen Altıntaş, konuyu hiç vakit kaybetmeden Sarıyer Kaymakamlığı’na bildirdi.

9 TEMMUZ’DA KAYMAKAMLIĞA DİLEKÇE VERDİ

dogan-altintas-bahcekoy

9 Temmuz tarihinde Ferahevler’deki Sarıyer Kaymakamlığı’na resmi bir dilekçeyle müracaat eden Doğan Altıntaş, mahalle sakinlerinin hayatlarını tehlikeye atan yolda bir an önce önlem alınmasını, Adnan Menderes Caddesi’ne trafik kurallarını hiçe sayan ve kontrolsüzce hız yapan sürücülerin tespit edilmesini sağlayan EDS cihazı konulmasını istedi. Özellikle minik öğrencilerin hayatlarının tehlikede olduğunu ifade eden Altıntaş’ın duyarlılığına kayıtsız kalmayan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin dilekçenin hemen işleme konulmasını sağladı.

ADNAN MENDERES CADDESİ’NE EDS TAKILDI

Duyarlı mahalle sakini Doğan Altıntaş’ın resmi müracaatıyla başlayan, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’in de ısrarlı girişimleriyle devam eden süreç nihayet mutlu sonla tamamlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer’den gelen talebi dikkate alarak geçtiğimiz günlerde Adnan Menderes Caddesi’ne EDS taktı. EDS’nin kabloları ve elektrik sistemleri de önümüzdeki günlerde tamamen takılarak sistem faaliyete geçecek. Sistemin devreye girmesiyle birlikte vatandaşların hayatlarını tehlikeye atarak araç kullanan sürücüler tek tek tespit edilebilecek ve bu kişilere hak ettikleri trafik cezaları kesilebilecek.

bahcekoy2

Daha fazla göster

2 yorumlar

  1. harika park halindeki aracıma carpıp kacanıda tespit edebilimisiniz lütfen ne yapmem gerekiyor kamera kayıtları var ama plakayı göremiyoruz teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler