GündemManşet

AK Partili Hayati Yazıcı Sarıyerli muhtarlarla bir araya geldi!

bakanmuhtarlarla

_ayrac

İstinye Sosyal Tesisleri’nde Sarıyerli muhtarlarla bir araya gelen Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Hayati Yazıcı, ilçede görev yapan muhtarların sorunlarını dinledi. Çok sayıda muhtarın katıldığı toplantıda önemli mesajlar veren Yazıcı; “1 Kasım seçimi bizim için adeta var olmakla eşdeğer bir seçimdir. 13 yıllık kazanımlarımızı bırakamayız” diye konuştu.

_ayrac

MERT CİN/ ÖZEL HABER / SARIYER GAZETESİ 

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyer’deki muhtarlara İBB İstinye Sosyal Tesisleri’nde sabah kahvaltısı verdi. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve ilçe yöneticilerinin katıldığı toplantıya Eski Bakan Av. Hayati Yazıcı da eşlik etti. Kahvaltıda bir konuşma yapan ve Sarıyer’in adeta bir örgüt yuvasına haline getirildiğini söyleyen AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar; ” Daha dün Büyükdere’de ‘Burası Cizre”, “Tayyip’in askerlerini yıkacağız” diye sloganlar atıldı. Böyle bir şey olabilir mi? Sarıyer’i ne hale getirdiler” dedi. Konuşmasında sık sık muhalefeti ve isim vermeden CHP’li Sarıyer Belediyesi’ni eleştiren Bayraktar, 1 Kasım seçimlerinde muhtarlardan kendilerine destek vermelerini istedi.

YAZICI; “IMF’YE BORÇLARIMIZI ÖDEDİK”

Bayraktar’dan sonra konuşma yapan AK Partili Eski Bakan Hayati Yazıcı, “Demokrasi kişilerin iradeleri doğrultusunda hareket ettikleri özgür bir alandır” diye konuştu. Yazıcı; “IMF’ye olan borçlarımızı kapattık. Eskiden haberlerde görmüşsünüzdür, IMF’den eli çantalı birisi gelir ve afra tafra yaparak giderdi. Tüm gazeteler ve televizyonlar da bunu yazardı. Şimdi artık bu dönemler kapandı. Türkiye o dönemleri geride bıraktı. Vatan seferlik işte budur” dedi. Devletin en önemli görevinin vatandaşının can güvenliğini sağlamak olduğunu vurgulayan Yazıcı; “Can güvenliği olmadıktan sonra insan haklarından, mülkiyet hakkından ve hiçbir şeyden bahsedemezsiniz. Biz AK Parti olarak 13 yıllık kazanımlarımızı böyle bırakamayız. Doğuda ve Güneydoğu’daki olayları görüyorsunuz. Birileri orada Kobani misali bir bölge oluşturmak istedi. Cizre’de bunu yapmaya kalkıştılar, ancak buna izin vermedik. Sınır dışına çekileceklerdi ancak yüzde 10-15’i geri çekildi. Gezi olayları olduktan sonra geri çekilme durdu. Her şeyi yaptık, yanlışımız yok demiyoruz, illaki yanlışlarımız vardır. Ancak 1 Kasım seçimleri var olmakla eşdeğerdir” diye konuştu.

bakana

SARIUÇAK; “MUHTAR MAAŞLARI YETERSİZ”

Yazıcı’nın konuşmasının ardından söz alan muhtarlar, mahallelerindeki ve kendi yaşadıkları sıkıntılarını dile getirdiler. Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak sözü alarak, Türkiye genelinde muhtar maaşlarının 902 TL olduğunu ve sosyal güvenlik sigortalarını kendilerinin ödediğini, devletin bu konuya el atması gerektiğini söyledi. Sarıuçak’tan sonra söz alan Pınar Mahallesi Muhtarı Ayhan Yılmaz ise ülkemizde askeri ücretin düşük olduğunu bu sebepten dolayı vatandaşın ciddi sıkıntılar yaşadığını belirtti. Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı da Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Çayırbaşı Caddesi’ndeki asfaltlama çalışmasının yarım kaldığını, yürünemeyecek halde olduğunu ve biran önce tadilat işlemlerinin tekrar başlaması gerektiğini belirtti. Kaldırımların bozuk olduğunu vatandaşın yürürken ayaklarını incittiklerini de belirten Ali Yazıcı Büyükdere Kazıklıyol’da 4,5 yıl önce yapılan çalışmada korkuluklarının çıkarıldığını ve yerine takılmadığını belirtirken bir çok insanın korkulukların olmaması sebebiyle denize düştüğünü ve yaşamlarını yitirdiklerini de ekledi. Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Nevzat Aktan ise “Minibüs sisteminin havuz sistemine dönüştürülmesi vatandaşı da minibüsçüleri de mağdur etmektedir” dedi. Ayazağa Muhtarı Mustafa Karaman ise “Ayağaza 13 bin oyla AK Parti’de en çok oy veren mahalledir. Bunu karşılığı olarak mahallemize hizmet istiyoruz. Sayın Kadir Topbaş mahallemize gelip 3 kez söz verdi ancak mahallemizdeki trafik sorunu çözülmedi. Sabahları ve akşamları yaklaşık 500 metrelik uzunluktaki çevre yoluna çıkan yolumuzda trafik kilitleniyor. İnsanlar perişan oluyor. Ayrıca Ayazağa’dan Bahçeköy’e yol yapılmasını istiyoruz” dedi. Öte yandan Bahçeköy Mahalle muhtarları ise “Bahçeköy’den Göktürk’e İETT otobüsü istiyoruz. Ulaşım sorunumuz çözülsün” şeklinde elden talep yazısı verdiler.

resitpasa

Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar muhtarların sıkıntılarını dinledikten sonra bu konularla alakalı olarak yaptıkları çalışmalardan bahsetti ve sıkıntılarının biran önce çözüleceğinin müjdesini verdi. Toplantının bitiminden sonra hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildi, Bakan Yazıcı da seçim çalışmalarını sürdürmek için Tarabya’ya geçti.

bakanabakanmuhtarlartoplantısıtoplantidan

ordulularderneğisarıyersariyer-fatma-betul-kaya-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir