GündemManşet

Baltalimanı’nda dereden akan ve insanlarda baş ağrısına neden olan koyu renkli kirli su, büyük paniğe neden oluyor!

baltalimani6

_ayracBaltalimanı Mahallesi’nde son günlerde dereden sıkça akmaya başlayan ve vatandaşlarda “baş ağrısı”na neden olan koyu renkli gizemli su, büyük paniğe neden oluyor.

***

Dereden boğaza akan kirli suyun bir an önce incelenmesini isteyen Muhtar Ali Haydar Aslan; “İSKİ hemen bu suda inceleme yapmalı. Hisarüstü metrosu açıldığından beri bu su akmaya başladı. Dereye kim yaklaşsa biraz sonra başı ağrıyor. Suyun kimyasal madde içerdiğini düşünüyoruz” dedi.

_ayrac

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Baltalimanı Deresi’nden son günlerde sıkça akmaya başlayan koyu renkli su, çevrede büyük korkuya neden oluyor. Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’ya açıklama yapan Baltalimanı Muhtarı Ali Haydar Aslan, “Durum çok ciddi, İSKİ bir an önce bu suyu incelemeli ve gerekli önlemleri almalı” diye konuştu.

SUYA KİM YAKLAŞIRSA BAŞI AĞRIYOR!

Koyu renkli suyun özellikle Rumeli Hisarı Metrosu açıldıktan sonra dereden ara ara akmaya başladığını belirten Muhtar Ali Haydar Aslan; “Yaklaşık 6 aydır bu su ara ara dereden akıyordu. Ancak özellikle son bir iki gündür daha sık akmaya başladı. Koyu renkli su hem çok pis kokuyor hem de kim yanına yaklaşırsa biraz sonra başı ağrıyor. Bu dere Rumeli Hisarüstün’de TEM’in altından başlayıp boğaza kadar akıyor. Rumeli Hisarı Metrosu açıldığından beri dereden bu renkte su akmaya başladı. Bu dere tam mahallemizin ortasından geçiyor ve boğaza akıyor. Dere aynı zamanda, Hacı Mehmet Şamgamcı İlköğretim Okulu’nun yanından akıyor ve burada okuyan yüzlerce öğrenci de tehlike altında. Bu su bir an önce incelenmeli ve gerekli önlemler vakit kaybedilmeden alınmalı. Çünkü bu kirli ve koyu renkli suyun kimyasal madde içerdiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

baltalimani4   baltalimani2

baltalimani3

alihaydar-aslan1d-1

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir