GündemManşet

Baltalimanı’ndaki Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi karıştı!

behcetkemal-caglar

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Baltalimanı’ndaki Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi’nde bugün hareketli dakikalar yaşandı. Sabah saatlerinde okula öğrenci gibi giren 3 kişinin öğrenciler dersteyken koridorda ses bombası ve maytap patlatması büyük paniğe ve korkuya neden oldu. Aynı zamanda sloganlar atan gençlerin patlattığı maytaplar okulda korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Öğrenciler yaşadıkları korkunun etkisiyle sıraların altına saklanırken, öğretmenler ve bazı okul yöneticileri de söz konusu gençlere müdahale etti. Bu sırada okul yöneticileri ile maytap patlatan gençler arasında arbede yaşandı.

POLİS, OKUL ÖNÜNDE ÖNLEM ALDI

Büyük bir kargaşanın yaşandığı okula polis çağrıldı. Okula giren gençler polis gelmeden okuldan uzaklaştı. Olaydan sonra çok sayıda polis okula akın ederken, okul önünde Akrep olarak bilinen polis aracı ile TOMA bekletilmeye başlandı.

ÇOCUKLARIMIZIN PSİKOLOJİSİ BOZULDU

Sarıyer Gazetesi’ni arayan veliler; “Çocuklarımız çok korkmuştu, okulun koridorlarında ses bombaları ve maytaplar patlatmışlar. Öğretmenlerin ve öğrencilerin psikolojisi bozuldu. Şuan herkes korku içinde, yetkililer okulda gerekli önlemi alsınlar. Çocuklarımız korku içinde, okula gitmeye korkuyorlar. Sarıyer Kaymakamımıza yaşadığımız olayı hemen bildirdik, kendisi bu konuda duyarlı davrandı. Ancak okulda daha sıkı önlemler alınmasını istiyoruz. Okulumuzda şuan TOMA ve Akrep bekletiliyor” diye konuştular.

kazim-ersoz101

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu