GündemManşet Altı

Başkan Şükrü Genç Türkan Şoray İlk ve Orta Okulunu ziyaret etti

sukrugenc

Gelecek Benim Ben Geleceğim’ projesi kapsamında okullarda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bu kez de Rumeli Hisarüstü Mahallesi’nde bulunan Türkan Şoray İlk ve Ortaokulu’nun konuğu oldu.

Okul girişinde öğrenciler tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan Genç, öğretmenler odasında düzenlenen yemekli toplantıya katıldı. Okul Müdürü Erhan Bingöl’ün hoşgeldiniz konuşmasının ardından söz alan Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Sarıyer genelinde okullara yapılan hizmetler hakkında bir sunum yaptı.

sukrugencturkansorayilkokulu

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü’nden Başkan Genç’e teşekkür

Sarıyer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Lokman Olmuş, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e eğitime yaptıkları katkılardan ötürü teşekkürlerini sundu.

sukrugencturkansorayortaokulu

Başkan Genç: Biz okullarımız için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

Eğitimin dünyadaki herşeyden daha değerli olduğunu dile getiren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, çocuklara ve gençlere hak ettikleri eğitim ortamının sağlanamaması durumunda toplumun ilerleyemeceğinin altını çizdi. Okul yönetimine bir tavsiyede bulunan Genç, uluslararası eğitim fonlarını takip etmelerinin finansal kaynak edinmeleri açısından önemli olduğunu söyledi. Yurt dışındaki eğitim kurumlarıyla oluşturulacak ‘Kardeş Okul’ türü projelerle bu tür finansal kaynakların elde edilebileceğini söyleyen Genç, doğru proje ve sistemli analizle yapılamayacak hiçbirşeyin olmadığını belirtti.

sukrugencturkansoray

 Başkan Genç ve çalışma arkadaşlarına teşekkür plaketi

Gelecek Benim Ben Geleceğim’ projesi kapsamında okullarda yapılan çalışmalar dolayısıyla Okul Müdürü Erhan Bingöl, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve çalışma arkadaşlarına birer teşekkür plaketi takdim etti.

Ziyaretin ardından sınıfları dolaşarak öğrencilerle sohbet eden Başkan Şükrü Genç, Okul Başkanlığı seçimi için aday olan öğrencilerden projelerini dinledi. Genç’e okul ziyareti sırasında Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Belediye Meclis Üyesi Nizamettin Günel, Rumeli Hisarüstü Mahallesi Muhtarı Çetin Karayılan ve Belediye Birim Müdürleri eşlik etti.

sukrugencilkokuldatoplantı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir