GündemManşet

BELEDİYE MECLİSİ’NDE ŞÜKRÜ GENÇ’E BÜYÜK SAYGISIZLIK!

sukru-genc1jpg

***

_ayracSarıyer Belediye Meclisi’nde AKP’liler ile CHP’li üyeler arasında gergin anlar yaşandı. AK Partili Nurettin Çelik’in Sarıyer Belediyesi’ni yolsuzluklarla anılan bir kurum olarak göstermeye çalışmasına tepki gösteren Belediye Başkanı Şükrü Genç‘e salondaki diğer AKP’liler hakarete varan ifadelerle karşılık verdi. Gerginlik neredeyse yumruklaşmaya dönüşüyordu.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediye Meclisi’nin Ekim ayı ilk oturumu bugün Darüşşafaka’daki Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Meclis toplantılarının değişmez müdavimi olan muhtarlar, aynı saatlerde AK Parti’nin İstinye’deki kahvaltılı toplantısına katıldıkları için bugün ki oturuma katılamadı. Sadece birkaç mahalle muhtarının katıldığı mecliste, Erzincan’dan gelen konuk bir belediye başkanı da izleyici olarak hazır bulundu.

KARŞILIKLI AĞIZ DALAŞI VE HAKARETLER HAVADA UÇUŞTU

Meclis toplantısında AKP ve CHP’liler arasında yaşanan gerginlik, sataşma ve hakaretler havada uçuştu. CHP grubu ile AK Parti grubu arasındaki ağız dalaşında karşılıklı suçlamalar ve hakaretler meclisi izleyenleri de çileden çıkardı.

Meclisteki gündem maddelerinden 2016-2017-2018 Gelir-Gider Bütçe Tasarısı Hakkındaki Başkanlık Teklifi’nin görüşülmesi sırasında gerginlik zirveye çıktı. CHP’li Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun gündem maddesinin ilgili komisyona havalesiyle ilgili olarak oylama yaptıracağı sırada AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Çelik, Sarıyer Belediyesi’ni yolsuzlukların yaşandığı bir kurum olarak niteleyip, “Burdan bir şey çıkmaz, bu nedenle bütçe tasarısının komisyona gitmeden oylanmasını ve bizim de vereceğiz ‘hayır’ oyu ile geçmesini istiyoruz” dedi.

ŞÜKRÜ GENÇ; “BIRAKIN MECLİS ÇALIŞSIN”

akp-chp-kavga1 (2)

Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun bunun yasal olarak mümkün olmadığını, tasarının önce komisyonda görüşülmesi gerektiğini belirtirken, CHP Grup Başkanvekili Gökan Zeybek, AK Parti’li Nurettin Çelik’in yolsuzlukla ilgili sözlerini kabul etmediklerini söyledi ve asıl bu konuda AK Parti’nin şaibeli olduğunu ifade ederek Çelik’e tepki gösterdi. Bu arada tartışmaya diğer meclis üyeleri de dahil oldu ve kimin kime ne söylediğini belli olmadığı salona bir kargaşa hakim oldu. Her iki grubun meclis üyeleri ayaklanırken, Başkan Şükrü Genç, “Bırakın meclis çalışsın. Oturun oturduğunuz yerde” deyince tartışma daha da alevlendi. Meclis üyelerinin yanısıra partililer ve izleyiciler de tartışmaya girince Sarıyer Belediye Meclisi için hiç de yabancı olmayan görüntüler bir kez daha kayıtlara geçti.

NEREDEYSE YUMRUKLAŞMA YAŞANACAKTI

Öte yandan AK Parti’li Hicran Çelikyay ile Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok arasında daha gergin ve senli benli hitabete varan başka bir tartışma meydana geldi. AK Parti Başkanvekili Nurettin Çelik ise, “Bize ahlaksız diyen bir başkanın olduğu meclis çatısı altına daha fazla durmak istemiyoruz” diyerek arkadaşlarını salon dışına davet ederken, Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun da gündem maddelerinin sonuna gelindiği için gerginliğe son noktayı koydu ve toplantıyı bitirdi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e yapılan saygısızlık meclisi izlemeye gelen misafirlerin de tepkisini çekti.

Meclisteki gerginlik neyseki karşılıklı yumruklaşmaya ve fiziksel kavgaya dönüşmeden tamamlandı.

akp-chp-kavga1 (1)  akp-chp-kavga1 (3)  akp-chp-kavga1 (5)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir