GündemManşet

Sarıyer’de binlerce kişi teröre lanet mitingine katıldı!

hdponu

_ayrac

Son günlerde peş peşe gelen şehit haberlerine Sarıyerliler de duyarsız kalmadı. Tüm yurtta olduğu gibi Sarıyer’de de teröre lanet mitingi düzenledi. Dün akşamki dev yürüyüşe binlerce kişi katıldı.

_ayrac

Sarıyer Merkez’deki mitingte zaman zaman gergin anlar yaşandı, öfkeli bir grup HDP Sarıyer İlçe Binasına dev Türk bayrağı astı. Polisin olağanüstü önlemler aldığı mitingte, yer gök teröre lanet sloganlarıyla inledi.

_ayrac

ÖZEL HABER / MERT CİN / SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Merkez’de saat 19:30 civarında toplanmaya başlayan binlerce Sarıyerli, önce hep bir ağızdan İstiklal Marşını okudu. Ardından şehitlerimiz için Sarıyer Merkez Camii imamının ettiği dualara hep bir ağızdan “amin” denildi. Edilen duanın ardından yürüyüşe geçen kalabalık önce HDP Sarıyer ilçe örgütünün bulunduğu binanın önüne gelerek burada sloganlar attı.

dua

HDP Binasına dev Türk Bayrağı asıldı 

Çevik Kuvvet ekiplerinin hazır bulunduğu binanın önüne gelen kalabalık, burada parti binasının üstüne Türk Bayrağı asılmasını istedi. Bu isteğin üzerine parti örgütünün bulunduğu apartmana Türk Bayrağı asıldı. Çevik Kuvvet amirlerinin ve Sarıyerli muhtarların girişimiyle sakinleştirilen kalabalık daha sonra parti binasının önünden ayrılarak sahil yolunda yürüyüşe geçti. asildi

Sürücüler ve çevredeki vatandaşlar da destek verdiler 

Yürüyüş sırasında uzun araç trafiği oluşurken sürücüler de kornalarıyla kalabalığa destek verdi. Ellerinde Türk bayraklarıyla Sarıyer Merkez’den Çayırbaşı’nda bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın önüne yürüyen binlerce kişiye, çevrede oturan vatandaşlar da evlerinin camları ve balkonlardan salladıkları Türk bayraklarıyla destek verdiler.

askeriye

Hepiniz Allah’a Emanetsiniz

Yürüyüş sırasında kalabalık ”Hepimiz Mehmetiz öldürmekle bitmeyiz” ve ”Vatan Sana Canım Feda” şeklinde sloganlar attı. Komutanlığın önüne gelen kalabalık ”Hepiniz Allah’a emanetsiniz” sloganları attı. Daha sonra tekrar Sarıyer Merkez’e yürüyen kabalık buradan olaysız bir şekilde dağıldı. Katılımın oldukça yüksek olduğu yürüyüşte herhangi bir taşkınlık ve saldırı yaşanmadı. Miting Sarıyer’e yakışan bir demokratik tepki olarak sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

bayrakaltidestekyolkesildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir