GündemManşet

Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Kavağı’nda Roman vatandaşların yaşadığı 3 evi, şafak vakti eşyalarıyla birlikte yıktı!

rumeli-kavak-yikim1 (4)

_ayracİstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü ekipleri, Sarıyer Rumeli Kavağı Mahallesi’ndeki Roman vatandaşlara ait 3 gecekonduyu şafak vakti düzenledikleri operasyonla yerle bir etti. Yıkıma uykuda yakalanan vatandaşlar, kendilerini güçlükle dışarı atıp canlarını zor kurtarırken, evlerindeki tüm eşyaları da enkazın altında kaldı.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ ÖZEL HABER / SARIYER GAZETESİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bugün Sarıyer Rumeli Kavağı’nda 3 gecekonduyu şafak vakti düzenlediği bir operasyonla yerle bir etti. Roman vatandaşların yaşadığı Maslak Sokak’taki evlerin yıkımı için çok sayıda polis eşliğinde mahalleye saat 06.00 sıralarında gelen Büyükşehir ekipleri, yıkıma ev sakinlerinin uyuduğu saatte başladı.

EŞYALAR ENKAZ ALTINDA KALDI, CANLARINI ZOR KURTARDILAR

Yıkıma uykuda yakalanan vatandaşlar canlarını zor kurtarırken, evdeki tüm eşyalar ise enkaz altında kaldı. Vatandaşlar yıkıma karşı direnirken polis ile ev sakinleri arasında zaman zaman arbede yaşandı. Sinirlerin gerildiği yıkım sonrasında ortaya çıkan manzara ise görenlerin vicdanlarını sızlattı. Televizyon ve çok sayıda eşyanın enkaz altında kalması nedeniyle aileler binlerce liralık maddi zarara uğradı. Rumeli Kavağı’nda midyecilik yapan Roman vatandaşlar, evlerinin eşyalarıyla birlikte yıkılmasına büyük tepki gösterdi. Vatandaşlar yıkım sonrası ortada kaldı.

65 EVE YIKIM TEBLİĞATI GÖNDERDİLER

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yıkım öncesinde mahalledeki 65 eve uyarı tebligatı gönderildiği öğrenildi. Yıkımın ilerleyen günlerde devam edeceği ve kaçak olduğu iddia edilen evlerin tamamının yıkılacağı öğrenildi.

rumeli-kavak-yikim1 (3)

rumeli-kavak-yikim1 (2)

rumeli-kavak-yikim1 (1)

rumeli-kavak-yikim1 (6)

rumeli-kavak-yikim1 (7)

rumeli-kavak-yikim1 (8)

rumeli-kavak-yikim1 (9)

rumeli-kavak-yikim1 (14)

rumeli-kavak-yikim1 (13)

rumeli-kavak-yikim1 (12)

rumeli-kavak-yikim1 (11)

rumeli-kavak-yikim1 (5)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir