GündemManşet

Büyükşehir Zabıtaları, Sarıyer esnafını ceza yağmuruna tuttu!

esnafa ceza5

İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘ne bağlı Zabıta ekipleri, Sarıyer genelindeki pek çok esnafı kaldırım işgali bahanesiyle ceza yağmuruna tuttu. Esnaflar baskın yapılırcasına kesilen cezalara isyan etti…

***

ELİF ÖZGE YALÇIN (SARIYER GAZETESİ – ÖZEL HABER)

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Zabıta ekipleri, Sarıyer esnafını ceza yağmuruna tuttu. Bugün (perşembe) öğle saatlerinde başta Büyükdere Mahallesi olmak üzere ilçedeki bazı noktalara baskın yapan ekipler, kaldırımları işgal etmekle suçladıkları birçok iş yerine ceza kesti.

DÜKKAN BAŞINA 100 TL CEZA

Sarıyer Belediyesi Başkanlık binasının da bulunduğu Çayırbaşı Caddesi üzerindeki birçok iş yerinin kaldırımlara tezgah kurarak haksız işgal yaptığını ileri süren ekipler, ne olduğunu bile anlamayan dükkan sahiplerine 100’er liralık ceza kesti. 5326 sayılı Kabahatler Kanunu‘nun ilgili maddeleri (38/1) uyarınca kesilen cezalar, iş yeri sahiplerinin tepkisini çekti. Sarıyerli esnaflar adeta baskın yapılırcasına kesilen cezalara ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin kendilerine karşı sergiledikleri kaba tavırlara tepki gösterdi.

ÇETİNKAYA; “BİZ ZATEN VERGİMİZİ ZOR ÖDÜYORUZ”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin ceza kestiği Büyükdere esnaflarından Trakya Kasap’ın sahibi Erhan Çetinkaya tepkisini Sarıyer Gazetesi aracılığıyla dile getirdi.

Büyükdere’nin sevilen ve sayılan esnaflarından Çetinkaya şunları söyledi; “Her geldiklerinde aynı şeyleri söylüyorlar. ‘Şikayet var’. Biz esnaf olarak zaten zor şartlarda ticaret yapıyoruz. Kolay para kazanmıyoruz. Her türlü vergimizi zamanında ödüyoruz. Bizi de düşünsünler artık. Çok zor şartlarda iş yerlerimizi döndürmeye çalışıyoruz. Her zaman esnaf suçlu diye bir mantık olamaz. Bizi kim savunacak merak ediyorum”

İŞTE CEZAYA NEDEN GÖSTERİLEN TEZGAHLARDAN BİRİ

esnafa ceza4 esnafa ceza3

esnafa ceza8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir