GündemManşet

CHP, Sarıyer’deki engellileri ve ailelerini Darıca Hayvanat Bahçesi’ne götürdü!

chpsarıyerengelsiz

_ayracDünya Engelliler Günü’nde Sarıyerli Engelliler ve aileleri, Darıca Hayvanat Bahçesi’nde güzel bir gün geçirdi. CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı Engelliler Komisyonunca Dünya Hayvanlar Günü nedeniyle düzenlenen Darıca Hayvanat Bahçesi gezisi, yoğun katılımla gerçekleşti.

_ayrac

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na ait bir engelli aracının da araç konvoyuna eşlik ettiği ve çok sayıda engelli ve ailesinin katıldığı geziye CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz de katıldı. Engellilerimizin sosyalleşmesi, toplum içinde yer alabilmesi anlamında bu tür gezilerin çok yararlı olduğunu belirten Mehmet Deniz, bu tür gezi ve organizasyonlara desteklerinin sürekli olacağını belirtti. Hayvanların olduğu her alana gelen Deniz, engellilerle birlikte aynı heyecanı, mutluluğu yaşadı.

Gezi esnasında sadece televizyon ve gazetelerden gördükleri bir çok hayvanı yakından görme fırsatını bulan engelliler ve aileleri hoşça vakit geçirdiler. Leopar, jaguar, sibirya kaplanı, orangutan, timsah ve diğer yabani vahşi hayvanları uzaktan da olsa tanıma fırsatını bulan engelliler, keçi, at, deve, ceylan gibi hayvanları da yakından görüp sevdiler.

Öğle yemeklerini de hayvanat bahçesinin kafeteryasında yiyen engellilerimize, yemek sonrası CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve Engelliler Komisyonu üyelerince hediyeler verildi. Hediyeler karşısında sevinçleri bir kat daha artan katılımcıların mutluluğu görülmeye değerdi. Sadece hayvanat bahçesi olmayan ayrıca da 500 çeşit bitkiye de ev sahipliği yaparak büyük bir botanik park olarak da hizmet veren Darıca Hayvanat Bahçesi’nde 200 bin metrekare alanda 300 ayrı tür olmak 3000 civarında hayvan barındırılıyor.

chpsarıyerengelsizzzchpengelsizpartiichpsarıyerengelsiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir