GündemManşet

CHP Sarıyer’de istifa üstüne istifa! İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in 6 asil, 2 yedek olmak üzere tam 8 yönetim kurulu üyesi istifa etti!

mehmet deniz 41 (2)

***

7 Haziran genel seçimlerini Sarıyer’de birinci parti olarak bitiren CHP Sarıyer, şu sıralar peş peşe gelen istifa haberleriyle sarsılıyor. İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in yönetiminde yer alan 6 asil ve 2 yedek üye olmak üzere toplam 8 isim istifa etti.

***

BEKİR BATU/ SARIYER GAZETESİ / ÖZEL HABER

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in yönetiminde yer alan 8 isim genel seçimlerinden bitmesinden hemen sonra peş peşe istifa etmeye başladı. Bugün kadar ilçede istifa edenlerin sayısı 8’i buldu. Sadece 2 istifa daha olması halinde Mehmet Deniz’in ilçe başkanlığının tüzük gereği düşeceği ve yeniden kongreye gidilmesinin zorunlu hale geleceği konuşuluyor.

İŞTE İSTİFA EDEN İSİMLER

CHP İlçe yönetiminden istifa eden 6 asil üye şunlar; İlyas Adıgüzel, Ahmet Kadık, Ercan Oğuz, Ali Birer, Aysel Güner, Gültekin Sert… İstifa eden yedek üyeler ise Hikmet Kalkan ve Ali İhsan Kubat…

GEREKÇE; “KARARLAR SADECE BİR KAÇ KİŞİYLE ALINIYOR”

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda peş peşe yaşanan istifaların nedeni olarak, partililerin alınan kararlardan önceden haberdar edilmedikleri ve tüm kararların sadece birkaç kişinin görüşü alınarak oluşturulduğu… İstifa eden isimler, “Birileri önceden kararı alıyor bize de sonradan aynı kararlar adeta dayatılıyor. Bizim önceden haberimiz olmuyor ve görüşlerimiz sorulmuyor” diye konuşuyor.

DÜN AKŞAM SARIGÜL, CHP SARIYER’E GELDİ

Bu arada CHP’den İstanbul Milletvekili adayı olan ancak seçim sonuçlarına göre vekillik şansını kaybeden Şişli Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, dün akşam saatlerinde CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na geldi. Tam da peş peşe istifaların yaşandığı dönemde Büyükdere’deki ilçe binasına gelen Sarıgül’ü kapıda, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve bazı partililer karşıladı. İlçe binasından bir süre kalan ve bir konuşma yapan Sarıgül’ün istifaların yaşandığı süreçte yaptığı ziyaret ilgi odağı oldu.

ÖZEL HABER / SARIYER GAZETESİ

YASAL UYARI: HABERLERİMİZİ KAYNAK GÖSTERMEDEN KULLANAN BASIN KURULUŞLARI HAKKINDA DAVA AÇILACAKTIR. 

sariyer-gazetesi-arsiv-2

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir