GündemManşet

CHP’de kongre süreci başladı! İlçe Başkanı Mehmet Deniz; “AKP 7 Haziran’dan biz de 1 Kasım’dan ders çıkarmalıyız!

mehmet deniz 41 (2)

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’de açıklama;

Partimiz 1 Haziran 2015 seçimlerine Türkiye genelinde % 24,9 oy almış iken Sarıyer’de % 38,5 oy almıştır. 1 Kasım seçimlerinde ise Türkiye genelinde % 25,4 oy almamıza karşılık Sarıyer’de % 40,3 oy almış bulunmaktayız.
Matematiksel değerlendirmeye tabi tutulduğuna partimiz ülke genelinde % 0,5 oyunu arttırmış, Sarıyer ilçemizde ise % 2 (10.579) civarında bir oy artışı sağlamıştır.

Sarıyer ilçemizde Kısırkaya hariç bütün mahallelerimizde hem oransal olarak hem de rakamsal olarak oyumuz artmıştır. Tabii ki bu kesinlikle bizim için bir başarı değildir.

Bu sonuçları baz alarak ülke geneli ve Sarıyer belediye seçimlerine dönük ön görülerde bulunmak siyasi bilgi yoksunluğudur.

2014-2015 de ülkemizde ve partimizde seçim silsilesi yaşadık. Parti içinde Sarıyer’de meclis üyeliği ön seçimi, 2014 yerel seçimleri, hemen peşinden Cumhurbaşkanlığı seçimleri, milletvekili ön seçimleri, 7 Haziran genel seçimleri, mahalle delege seçimleri ve son olarak da 1 Kasım 2015 genel seçimleri yaşanan bütün parti içi ve parti dışı seçimler bizlere bir takım sonuçlar verdi. Bu seçimler de kazananlar oldu kaybedenler oldu.

Kaybeden bazı arkadaşlar neden kaybettiklerini kendilerini gözden geçirirken bazı arkadaşlar kin ve nefretle çevresine saldırmaya başladılar halen devam ediyorlar.

Bu demokratik bir yarış, bu yarışta kimse kimsenin düşmanı değil sadece rakibi, rakiple yarışırken insanlık ve vicdan sınırlarını aşmadan, kişisel bir olgunluk içerisinde eleştirileri yapmakta insanlık ve gelecek adına büyük fayda var.

AKP son seçimde ülke genelinde kendi yarattığı kaostan beslenmiş adil bir seçim yarışının yapılmadığı ortamda MHP, HDP (bir kesiminin hem Güneydoğu’da hem de Sarıyer’de ) bağımsızların oylarını alarak oyunu Türkiye genelinde % 8, Sarıyer’de ise % 6,5 artırmıştır.

Ülkemiz için umarım hayırlı olur.

Bizler 1 Kasım’dan dersler çıkarırken onlar da 7 Haziran’dan ders çıkarabilirler ise ülkemizdeki kutuplaşma son bulur.

AKP’nin vaatlerinin takipçisi olacağız. Asgari ücretin 1.300 TL olması konulu vaatlerinden daha ilk günde çark etmiş bulunmaktalar. Bizler çalışan emek veren fedakar arkadaşlarımızla üretmeye eksiklerimizi gidermeye devam edeceğiz.

Çalışmadan pusuya yatıp aman ilçe başarısız olsun, il başarısız olsun genel başkan başarısız olsun diye dua edip başka partilere oy verip benim partimi karıştırmak isteyen matematik ve vicdan özürlülerine, fırsat vermeyeceğimizi herkes bilsin.

Sevgili Sarıyerliler

Bizlere vermiş olduğunuz destekten ötürü çok teşekkür ederken, emek veren gecesini gündüzüne katan cefakar, özverili bütün partililerimize enderin sevgi ve saygılarımı sunarım.

Ülkede parti içi demokrasiyi yaşatmaya çalışan tek parti olan CHP de mahalle delege seçimleri üyelerimizin katılımı ile kaldığı yerden devam edecektir. 07.11.2015-15.11.2015 tarihleri arasında yapılacak delege seçimleri ile ilgili hangi mahallede, hangi tarih ve saatte, hangi adreste yapılacağı ile ilgili takvim ektedir.

Saygılarımla…

sariyer-chp10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir