GündemManşet

CHP’de kongre süreci tamamlandı, yeni ekip belli oldu!

chp-sariyer10-1

_ayrac

CHP Sarıyer’de sonunda taşlar yerine oturdu. Mehmet Deniz’in yeniden İlçe Başkanı seçilmesinden sonra Kadın Kolları Başkanı Nihal Yeşilbaş, Gençlik Kolları Başkanı da Nihan Sabaz oldu. Kongre sürecinin tamamlanmasıyla birlikte yeni ekip aktif olarak çalışmalarına başladı.

_ayrac

ANALİZ/ SARIYER GAZETESİ

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda kongre süreci tamamlandı ve yeni ekip mesaiye başladı. 35. Olağan Kongre’de rakibi Ali İhsan Özdemir’in 153 oy aldığı seçimde, 220 delegenin oyunu alan Mehmet Deniz, Ayazağa’daki Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nden yeniden ilçe başkanı olmanın zaferiyle ayrılmıştı.

chp-kadin1

Büyükdere’deki Bosfor Restoran’da yapılan Kadın Kolları Başkanlığı yarışında ise iki isim yarışmıştı. Yaklaşık 3 bin kadının parti üyesi olmasına rağmen seçimde sadece 300 kişi oy kullandı. Yapılan seçimde adaylardan Nihal Yeşilbaş 181 oy, rakibi Kimya Zülal Aydemir ise 115 oy aldı. Böylece CHP’nin yeni İlçe Kadın Kolları Başkanı Nihal Yeşilbaş oldu.

Yine aynı mekanda yapılan İlçe Gençlik Kolu Başkanlığı yarışını ise Nihan Sabaz 188 oyla kazandı. Partinin sevilen isimlerinden rakibi Volkan Yıldız ise 156 oy aldı.

Böylece CHP’de, Mehmet Deniz’in İlçe Başkanı seçilmesinden sonra yapılan diğer kongrelerde Kadın Kolları Başkanı Nihal Yeşilbaş, Gençlik Kolları Başkanı da Nihan Sabaz oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir