GündemManşet

FSM’de polis operasyonu! Dilek Doğan isimli bir kız vuruldu, Armutlu’da polis ile vatandaşlar karşı karşıya geldi!

armutlu-operasyon_ayrac

Sarıyer’de Fatih Sultan Mehmet Mahallesi ile Baltalimanı Mahallesi arasında kalan Armutlu olarak bilinen bölgede, terör operasyonu yapan polisler ile vatandaşlar arasında gergin anlar yaşandı. Polise direndiği iddiasıyla 22 yaşındaki Dilek Doğan isimli bir kızın vurulmasına tepki gösteren mahalleli, polisle karşı karşıya geldi.

_ayrac

İstanbul güne terör operasyonu ile uyandı. İstanbul emniyeti, bazı ilçelerde eş zamanlı terör operasyonu gerçekleştirdi. Özel harekat ve çevik kuvvet ekiplerinin de desteği ile çok sayıda adrese eş zamanlı baskınlar yapıldı. Sarıyer, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde (Armutlu) operasyon düzenlenen bir adreste Dilek Doğan isimli bir kız vuruldu. Olaya tepki gösteren vatandaşlarla polis arasında arbede yaşandı. Mahalle sakinleri genç kızın polis tarafından yok yere vurulduğunu belirterek, polise tepki gösterdi.

MUHTAR ASLAN; “BASINDA ÇIKAN HABERLER YALAN YANLIŞ”

Baltalimanı Muhtarı Ali Haydar Aslan;Vurulan Dilek Doğan isimli kız henüz daha 22’li yaşlardaydı. Kendi halinde biriydi. Kızın olaylarla uzaktan yakından ilgisi yok. Nasıl böyle bir olay yaşandı anlayamadık. Ulusal basında mahallemizle ilgili çıkan haberlere bakıyorum ne yazık ki çoğu yalan yanlış. İnşallah vurulan Dilek Doğan isimli vatandaşımız en kısa sürede sağlığına kavuşur” diye konuştu.

OKMEYDANI HASTANESİ’NE KALDIRILDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, başta Sarıyer olmak üzere bazı ilçelerde operasyon düzenledi. Özel harekat ekiplerinin de desteği ile önceden tespit edilen adreslere eşzamanlı baskınlar yapıldı. Sarıyer’de Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Gelincik Sokak’ta baskın yapılan adreste polise direndiği öne sürülen Dilek Doğan isimli 22 yaşındaki bir kızın polis tarafından vurulması mahallelileri kızdırdı. Mahalle sakinleri olaylarla hiç ilgisi olmadığını ifade ettikleri Dilek Doğan’ın polis kurşunuyla vurulmasını protesto etti, Doğan’ın Okmeydanı Hastanesi’nde ameliyata alındığı öğrenildi.

POLİSLE MAHALLELİ ARASINDA ARBEDE ÇIKTI

İddiayı dile getiren bazı şahıslar polise tepki gösterdi. Söz konusu adrese çevik kuvvet ekibi yönlendirildi. Polis ile vatandaşlar arasında arbede yaşandı. Polis, baskın yapılan adreslerde arama ve inceleme çalışması yürüttü. Operasyona özel harekat polislerinin yanı sıra çevik kuvvet ve diğer şubelerden de ekiplerin katıldığı öğrenildi.

Kaynak: Ajanslar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir