GündemManşet

HDP, Sarıyer’de tam 13 mahallede MHP’yi geçip 3. parti oldu!

hdp-mhp1_ayrac

1 Kasım seçimlerinden sonra Sarıyer’de ortaya çıkan tablo siyasi çevrelerde tartışılmaya devam ediyor. Sandıktan çıkan sonuçlara göre; HDP, Sarıyer’de tam 13 mahallede MHP‘yi geçerek 3. parti oldu. Bazı mahallelerde ise iki parti arasındaki fark tekli sayılara kadar düştü.

_ayrac

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

AK Parti’nin (89.097 oy) birinci, CHP’nin (86.359 oy) ikinci çıktığı Sarıyer’de, MHP (18.480 oy) üçüncü, HDP (15.775 oy) ise sıralamada ancak dördüncü parti olabilmişti. 38 mahallenin bulunduğu Sarıyer’de 23 mahallede AK Parti birinci olurken geri kalan 15 mahallede ise CHP birinci olabilmişti. 38 mahallede ise birincilik ve ikincilik CHP ile AK Parti arasında gelip gitmişti. 38 mahallede ise üçüncülük MHP ile HDP arasında değişti. Ancak Sarıyer’de tam 13 mahallede üçüncülük MHP’den HDP’ye geçti. MHP ise söz konusu mahallelerde ancak 4. parti olabildi. Cumhuriyet Mahallesi, Emirgan ve Rumeli Feneri’nde ise MHP üçüncülüğü kimseye kaptırmadı ancak HDP’yi kıl payı farklarla geçebildi.

İŞTE HDP’NİN MHP’Yİ GEÇTİĞİ MAHALLELER

Tarabya, Zekeriyaköy, Baltalimanı, Derbent, Darüşşafaka, Demirciköy, Kazım Karabekir, Kireçburnu, Maden , Maslak, Poligon, Rumeli Hisarı, Uskumruköy…

3 MAHALLEDEKİ FARK BIÇAK SIRTI

Öte yandan MHP, Sarıyer’de 3 mahallede HDP’yi çok az farklarla geçti. MHP; Rumeli Feneri’nde 3 oy, Emirgan’da 41 oy, Cumhuriyet Mahallesi’nde ise 43 oy farkıyla HDP’yi geride bıraktı.

CHP-sariyer1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir