GündemManşet

Sarıyer Ayazağa’da seçim çalışması yapan HDP’lilere taşlı saldırı

hdp1

***

Ayazağa’da seçim çalışması yapan HDP‘liler taşlı saldırıya uğradı. HDP Milletvekili adayı Hüda Kaya‘nın da katıldığı düğün salonundaki toplantı, yaşanan olaylar ve taşlı saldırılar nedeniyle yarım kaldı. Olayların büyümesini polis önledi.

***

ETHA‘da yer alan habere göre; saldırıya tanık olan Hacer Elçin, yaşananları şu ifadelerle anlattı: “Etkinliğin yapılacağı Bektaşlar Düğün Salonu’nun önünde beklerken, karşı sokakta toplanan bir grup taşlı saldırıda bulundu. Bazılarımıza taş isabet etti. Sosyal medyada bir haftadır tehditler yer alıyordu. Bazı kadın arkadaşlarımızın fotoğraflarını da paylaşmışlardı. Binanın karşısında polis vardı ancak saldırının olduğu sokak boştu. HDP’li gençler, saldırganların peşine düşerek onları kovaladı. Şu anda etkinliğimiz yapılıyor. Ancak Ayazağa Meydan’daki MHP çadırı ile okulun önünde faşistlerin toplandığı yönünde bilgiler geliyor.” Alınan bilgilere göre, saldırı 15-20 kişilik bir gurup tarafından gerçekleştirildi. Toplantının devam ettiği sırada faşist grup saat 19.40 sıralarında ikinci kez saldırdı. Polis de “saldırıya engel olmak” iddiasıyla olay yerine gaz bombası atınca, HDP’liler gazdan etkilendi.

Koluna gaz bombası fişeği isabet eden HDP Sarıyer İlçe Eş Başkanı Aylin Hacaloğlu, sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Hacaloğlu, şu ifadeleri kullandı: “Binaya çıkan tüm sokaklar sarılmış durumda. Polis, binadan tahliye ediyor. Ancak bir taraftan da taşlı saldırılar sürüyor.”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. ayaza kabuk deyiştiriyor alevisiyle kürdüyle lazıyla çerkeziyele solcusuyla miliyetcisiyle moden gelisen bir ayaza oluyor kimse bunu engeliyemez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu