GündemManşet

İstanbul Cumhuriyet Savcısı, Dilek Doğan’ın vurulması olayında adı geçen tüm polisleri ifadeye çağırdı!

dilek-dogan

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin Sarıyer Armutlu’da düzenlediği operasyon sırasında silahla vurularak ağır yaralanan ve yoğun bakımdaki tedavisi devam eden 24 yaşındaki Dilek Doğan’ın vurulmasına ilişkin soruşturmada polislerin ifadesinin alınmasına başlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosunca başlatılan soruşturma kapsamında ilk olarak operasyona katılan bazı polislerin ifadesi alındı.

SAVCI TÜM POLİSLERİ VE DOĞAN AİLESİNİ DİNLEYECEK!

Savcının talimatı operasyona katılan bazı polis memurları Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gelerek ifade verdi. Soruşturma kapsamında operasyona katılan tüm polislerin ifadesine başvuracak olan savcılığın önümüzdeki günlerde Doğan ailesinin de ifadesine başvuracağı öğrenildi.

BABA METİN DOĞAN: KIZIMIN ÖLÜM TEHLİKESİ VAR

Öte yandan kızının sağlık durumu ile ilgili bilgi veren acılı baba Metin Doğan, “Doktorlar bugün uyandırılacağını söyledi. Bugün umutla hastaneye geldik. Ancak sabahleyin bize beyninde ödem oluştuğu bilgisini verdiler. Beynin çalışmama ihtimali var. Ben yanına girdim. Eline, ayağına dokundum. Hiçbir karşılık vermedi. Şu an ölüm tehlikesi var. Yaşam mücadelesi veriyor ama yaşayacak durumda değil. Yaşayacak diyorlar. İnşallah kızımız yaşar” dedi. Dilek Doğan’ın amcası Hasan Doğan da, “Ben bu sabah yeğenimi yoğun bakımda gördüm. Makinelere bağlı olarak yatıyor” dedi. Amca, “Bilinci açık mı, size tepki verdi mi?” sorusuna, “İşaret vermiyor. Sadece nefes alıp veriyor” yanıtını verdi.

“KIZ KARDEŞİM CANLI BOMBA DEĞİL”

Ağabey Emrah Doğan ise “Kız kardeşim onların iddia ettiği gibi canlı bomba değildir. Bizim her zaman umudumuz var. Kız kardeşim kim ne derse desin ölmeyecek. Direnerek kazanacaktır. Dört gündür direniyor. Kız kardeşim buradan sağ salim çıkacaktır. Umudumuz var” diye konuştu.

ANNE DOĞAN; “KIZIM POLİSLERE SADECE GALOŞ GİYİN DEMİŞTİ”

Annesi Aysel Doğan da “Polisler eve ayakkabı ile girdi. Kızım da ‘galoş giyin, sonra girin’ deyince tartışma çıktı. Silah sesi duydum ve kızım yere yığıldı. Oğlum ve ben polise yumruk attık. Sonra hastaneye getirdik kızımı. Benim kızım canlı bomba değil. Canlı bomba olsa evde mi yatar. Neden vurdular?” diye konuştu.

DAVAYA GİZLİLİK VE KISITLAMA KARARI

İstanbul Küçükarmutlu’da, 18 Ekim’de yasadığı DHKP-C’ye yönelik olarak yapılan operasyon sırasında Dilek Doğan’ın polis tarafından vurularak ağır şekilde yaralanmasına ilişkin gizlilik ve kısıtlama kararı alındı. İstanbul Memur Suçları Soruşturma Bürosu’nun talebi üzerine önceki gün İstanbul 5. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından verilen kararda, “şüpheli, şüpheli avukatları ve diğer soruşturma sujelerinin dosyayı incelemesi ve dosyadan örnek almasının “soruşturmanın selametini tehlikeye düşüreceği” savunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir