GündemManşet

İstanbul Emniyet’inden açıklama; “Sarıyerli Dilek nasıl vuruldu?”

İEM Logo

_ayrac

Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde Armutlu olarak bölgede yaşayan 25 yaşındaki Dilek Doğan’ın polis kurşunuyla vurulması olayı sonrası İstanbul Emniyet Müdürlüğü yazılı açıklama yaptı;

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Açıklamada şöyle denildi;

İstanbul Emniyet Müdürlüğü olarak halkımızın güvenliğini korumak ve yasa dışı örgütlerin terör eylemlerini önlemek için bir dizi güvenlik konsepti uygulanmaktadır.

Son dönemde ülkemizde farklı terör örgütlerince kamu düzeni ve güvenliğini etkilemeye yönelik eylemler gerçekleştirilmeye çalışılmış bu bağlamda yapılan çalışmalarda 10 Ağustos 2015 tarihinde A.B.D. Başkonsolosluğuna yönelik DHKP/C terör örgütü tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırının firari şüphelisi olan H.R.K. isimli terör örgütü mensubunun yakalanabilmesi ve muhtemel başka bir silahlı eyleminin önlenebilmesi amacıyla adı geçen örgüt mensubunun bulunabileceği değerlendirilen (16) adrese yönelik İlimiz genelinde 18.10.2015 tarihinde eş zamanlı operasyon düzenlenmiştir.

Hedef şahsın bulunabileceği adreslerden biri olarak değerlendirilen İlimiz Sarıyer İlçesi Baltalimanı Mahallesi Gelincik Sokak No:37 sayılı adrese polis tanıtıcı yelekler giyilerek yeterli sayıda kuvvet ile gelinmiş, ikamet çevresinde gerekli çevre emniyeti alındıktan sonra söz konusu ikamete girilmiş, görevli arama ekipleri tarafından galoş ve eldiven giyilmek suretiyle usulüne uygun şekilde, aile fertlerinin ve hazurunun katılımıyla arama işlemine geçilmiştir.

Arama işleminin devam ettiği sırada aile fertlerinin çıkardıkları kargaşa ve aile fertlerinden olan M.D.’nin operasyon güvenliğini sağlamakla görevli personelin silahını elinden almaya çalışması esnasında yaşanılan arbede sırasında ikamette bulunan Dilek DOĞAN isimli şahıs göğsüne isabet eden tek mermi girişiyle yaralanmıştır. Yaralı şahıs olay yerinde bulunanlar tarafından hastaneye intikal ettirilmiştir.

Söz konusu olay ile ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

dilek-dogan2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir