GündemManşet

İstinye en yaşanılabilir mahalleler arasında gösterildi

istiny

_ayrac

Gayrimenkul veri şirketi REIDIN’in 62 ili kapsayan çalışmasına göre, Türkiye’de yaşanabilirlik, refah düzeyi ve eğitim seviyesi bakımından en iyi iller İstanbul, Ankara, İzmir ve Muğla olarak belirlendi.İstanbul’un en yaşanılabilir 4 mahallesi arasında İstinye de gösterildi.

_ayrac

Araştırmaya göre, Türkiye’nin yaşanabilir en iyi mahalleleri ise İstanbul’un Etiler, Bebek, Arnavutköy ve İstinye mahalleleri olarak sıralandı – REIDIN Kıdemli Analisti Orhan Vatandaş: “Çalışmanın amacı bölgeleri yaşanabilirlik, refah düzeyi ve eğitim seviyesi bakımından derecelendirmek. REIDIN SED çalışmasıyla segmentasyon, önceliklendirme gibi ihtiyaçlara göre, her bölgede dönemler bazında değişim ve gelişimler takip edilebilir hale geliyor”

_ayrac

TÜRKİYE’NİN EN’LERİ

Türkiye’de yaşanabilirlik, refah düzeyi ve eğitim seviyesi bakımından en iyi illerin İstanbul, Ankara, İzmir ve Muğla, mahallelerin ise İstanbul’un Etiler, Bebek, Arnavutköy ve İstinye mahalleleri olduğu belirlendi.

“İSTANBUL DIŞINDA ‘A+’ DERECEYE SAHİP MAHALLE YOK”

SED raporuna göre, 62 ilde gerçekleştirilen çalışmada, ilçe ve mahalleler “A+”, “A”, “A-“, “B+”, “B”, “B-“, “C+”, “C”, “C-” olarak derecelendirildi.

REIDIN SED çalışması mahalleler için incelendiğinde, İstanbul dışından “A+” dereceye sahip mahallenin olmadığı dikkati çekti. Bu durumun, sıralama bakımından zirvede yer alan Etiler, Bebek, Arnavutköy ve İstinye gibi mahallelerin Türkiye ortalamasının oldukça üzerinden bir sosyoekonomik dereceye sahip olmasından kaynaklandığı belirlendi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler