GündemManşet

Kare kare fenomen radyocunun ölümü

resim34

İstinye Marina’da geçen yıl kurşun yağmuruna tutulan ünlü radyocu ve Twitter fenomeni Ferdi Özmen’in öldürüldüğü anlar saniye saniye kameraya yakalanmış

Twitter fenomeni ünlü radyocu Ferdi Özmen, İstanbul İstinye Marina’da 24 Ekim 2014 günü silahlı saldırıya uğradı. Özmen ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polis, kısa sürede iki saldırgandan Yaşar Y.’nin silahı kullandığı, Sami F.’nin ise aracın yanında durduğunu belirledi. İstinye’de otopark işlettikleri ortaya çıkan ikilinin sahte kimlikle Gürcistan’a kaçtıkları ortaya çıktı. Verilen bilgi üzerine Gürcistan polisinin yakaladığı 2 katil zanlısı tutuklandı.

Yaşar Y. ve Sami F.’nin Türkiye’ye iadesi için Gürcistan makamlarıyla temaslar sürerken cinayet anına ait görüntüler ortaya çıktı. Soruşturma dosyasına giren görüntülere göre Özmen, amcası Tekin Özmen ile saat 19.26 sıralarında otomobiline yürüyor. Bu sırada aracın yanında Sami F. bulunuyor. Özmen aracın şoför koltuğuna, amcası ise yanına oturuyor. Ardından Yaşar Y. kapıyı açıp konuşarak Özmen’i dışarı çıkarıyor ve peş peşe ateş ediyor. Radyocu Özmen, kanlar içinde yere yığılırken saldırgan kaçıyor. Polis, cinayetin alacak verecek ya da otoparkta yaşanan bir tartışma yüzünden işlendiği ihtimali üzerinde duruyor. Kanlı saldırının ardındaki sır perdesi, iki zanlının Türkiye’ye getirilerek ifadelerinin alınmasından sonra aralanacak.

Kaynak: Mustafa ŞEKEROĞLU / GAZETE HABERTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir